Joku kun moitti tuolla oikeinkirjoitustaitoani.Muutamilla ei ole muuta sanottavaa.No se ei mua hetkauta.Eikä sekään mitä tämä herra MC FREE henkilökohtaisuuksista kirjoitteli.itte kyllä lateli henkilökohtaisuuksia sAAmarille,mutta eihän niitä lasketa.
Aivan oikkee
minä kirjotin
7453
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Pieni korjaus. En ladellut mitään henkilökohtasuuksia. sAAmari itse tulkitsi ne sellaisiksi. Kun sanoin että AA on aivopesuliike ja puhuin siitä, että se pohjaa fundamentalistiseen herätysliikkeeseen, hän heti koki, että sanoin *hänet* aivopestyn ja *hänen* olevan fundamentalistikristitty. Sain myös diagnoosin, sinultakin muistaakseni. Säästyipähän aikaa, vaivaa ja rahaa.
Tässä muistin virkistykseksi tyyni vastaus:
Logiikkasi mukaan olen aivopesty, tiedän, mutta nyt tarvittaisiin järeämpiä argumentteja sen todistamiseksi. Subjektiivinen kokemukseni on, että minua ei syyllistetä eikä alisteta. Millä perustein siis *sinä* voit väittää, että minua syyllistetään ja alistetaan? Enkö mielestäsi ole kykenevä itse tunnistamaan tilaani? Pitäisikö minut jopa julistaa syyntakeettomaksi? Ehkä jopa laittaa pakkohoitoon 12 askeleen ohjelmasta vieroittamiseksi, koska olen niin pahasti harhautunut että nautin elämästäni vaikka "olen ohjelmassa"?
Ja lisää:
Huvitellaan kuvittelemalla, että olisit esittänyt väitteesi (nimittelysi) toisenlaisessa kontekstissa, jossa olisimme tavanneet todellisilla nimillämme, ja olisin vienyt asian oikeuteen kunnianloukkauksen tai vastaavan nimikkeen alla. Mitä luulet, odotettaisiinko minun todistavan siellä, että en ole aivopesty fundamentalisti, vai kannattaisiko sinun löytää pikaisesti pitävät perustelut väitteillesi?
Pelottavaa tuo hengellinen herääminen.
Käviskö jos minä luovuttaisin?? Tein tämän päätökseni aika äkisti,mutta taidat hallita itsesi.Aika erikoista tällä palstalla,kuin kyseessä on tällaiset väännöt.
...että lopetetaan molemmat. Tässä alkaa sortua typeryyksiin itse kukin, varsinkin allekirjoittanut.
MC FREE
ja kyllä se sinä olit joka aloitit nimittelyn fundamentalistiksi...
Tuollaisten typerysten takia en viitsi kirjoitella tänne palstalle...
verbaalisesti alakynnessä?
46756756765767
Yritä typerä pentu aikuistua.
Edes vähän.
Ja lopeta vanhojen viestien tonkiminen