Mitäpä pari kyyneltä?

MITÄPÄ PARI KYYNELTÄ

Mitäpä pari kyyneltä
valtameren pinnalla?

Mitäpä muutama nyyhkäisy
aaltojen pauhun rinnalla?

Mitä hiekalla muutama jälki
joita vesi jo huuhtoo sannalla?

Vaan ikuinen osa itseäni
on jälkesi sydämessäni
1169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minne lie kuljetkin
maailman pauhinassa
huolen, surun, toivon
kuin ilonkin kyyneleet
ne ikuinen osa itseäsi,
tiedänhän minä sen!

Mutta aika kulkee..
huoleti ole..
kevät on!:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aimo Roima Komiapoika kirjoitti:

MITÄPÄ PARI KYYNELTÄ

Mitäpä pari kyyneltä
valtameren pinnalla?

Mitäpä muutama nyyhkäisy
aaltojen pauhun rinnalla?

Mitä hiekalla muutama jälki
joita vesi jo huuhtoo sannalla?

Vaan ikuinen osa itseäni
on jälkesi sydämessäni

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu