JOs on juonut muutamia oluita tietämättään,että on hedelmöitynyt,mutta vasta niin alussa,että edes menkat eivät ole vielä myöhässä.
Eli siis ihan vasta alkuvaiheessa.
Onko syytä "paniikkiin /huoleen ",
muuten ei mitään onkelmaa asian suhteen.
??
Eli siis ihan vasta alkuvaiheessa.
Onko syytä "paniikkiin /huoleen ",
muuten ei mitään onkelmaa asian suhteen.
??
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hei, tuskin olet ainoa, joka olisi nauttinu pitkäripasen tuotteita, monikohan lapsi on saanutkaan alkunsa kosteiden juhlien aikana/päätteeksi.. oleppa huoleti ja keskity vaan kaikkeen positiiviseen!!
että sen kaikkien lastensa aikana on sillon tällön juonut yhden oluen tai siiderin.. ja kaikki me neljä lasta olemme terveitä.. eli nou hätä.. =)
Hedelmöityksestä 18 päivää on turvallista aikaa, vaikka tekis mitä tahansa. En silti kyl suosittele tekemään, mut ole ihan rauhassa vaan.
saittia mistä tosta vois lukee? Siis et 18 päivää turvallista. Helpottas varmaa monen mieltä jos sais tolle varmistuksen.
ennenkuin tietää olevansa raskaana, olisi maailmanloppu, niin ei tänne juuri terveitä lapsia syntyisi.
Juomista ei suositella, mutta ei muutama olut ennen plussaa tms. kuiteskaan ole sama asia kuin esim. säännöllinen raskaudenaikainen juominen.