Kuinka pitkä scart?

Onko kokemuksia kuinka pitkän scart-johdon voi laittaa telkkarin ja digiboksin välille kuvanlaadun heikentymättä? Ajattelin 10 metristä (TV tulee katonrajaan ja digiboksi tulisi n. 8 metrin päähän).
2455
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onnistuu ainakin hyvällä johdolla. Mulla johdon pituus 12m!

Äänestä

Hyvälaatuinen johto niin ei sitä telkkarikäytössä eroa huomaa. :)

Itsellä oli aluksi kolmimetrinen scartti jolla kuva oli TODELLA surkea. Lumisadetta ja haamukuvaa kaikkialla. Kävin biltemasta hakemassa viisimetrisen tilalle (kun eivät perkeleet myyneet kolmimetristä) ja pistin loppuscartin rullalle kirjahyllyyn kirjojen taakse. Kuva täydellinen... Mutta on kaapelin paksuudessakin _pieni_ ero... :)

Eli kaapelin suojaus kuntoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


def kirjoitti:

Onko kokemuksia kuinka pitkän scart-johdon voi laittaa telkkarin ja digiboksin välille kuvanlaadun heikentymättä? Ajattelin 10 metristä (TV tulee katonrajaan ja digiboksi tulisi n. 8 metrin päähän).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu