Jääkiekon tulevaisuus?

Nyt olisi korkea aika yhdistää koko keskipohjanmaan kiekkoseurat yhdeksi joukkueeksi.Se olisi voimakas ja taloudellinen ratkaisu.Kokkola vain on liian pieni ja taloudellisesti kannattamaton kaupunki yksin viemään kiekkoa eteenpäin.Kuntaliitokset tulevat,miksi ei kiekkoliitokset? Massassa on voimaa,ja rahaa!piste.
4737
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Muistakaa, että Suomessa on yli 400 kuntaa.
Kokkola sijoittuu 25. väkirikkammain kunnan joukkoon. Joten kyseessä on Suomen mittakaavassa isosta kaupungista. Ongelma pikemminkin on juuri se, että ympäristökunnat ovat pieniä.

Rauma elää ja voi hyvin Lukon kanssa liigassa. Rauma on Kokkolan kokoluokkaa.

Äänestä
  • Rauma ei todellakaan ole riittävän iso kaupunki liigajoukkueen pyörittämiseen. Lukko tekee vuodesta toiseen käsittämättömästi tappiota. Heillä vaan sattuu olemaan firma takana joka kuittaa velat.

    Äänestä

  • Jep Lukko taitaa tehdä lähemmäs miljoona euroo tappiota:) Se siitä hyvästä pisniksestä. Mikä ettei jos Kokkolasta löytyy firma joka maksaa tappiot niin liigaan vaan. Ehkä parempi vaihtoehto pelata Suomi sarjaa ja kattoa kokkolassa Canal :lta pari kertaa viikossa liigaa..

    Äänestä

  • raumasta kirjoitti:

    Jep Lukko taitaa tehdä lähemmäs miljoona euroo tappiota:) Se siitä hyvästä pisniksestä. Mikä ettei jos Kokkolasta löytyy firma joka maksaa tappiot niin liigaan vaan. Ehkä parempi vaihtoehto pelata Suomi sarjaa ja kattoa kokkolassa Canal :lta pari kertaa viikossa liigaa..

    Hermeksen rämpiminen ihmetytttää, seurrannut yli 10 vuotta hermeksen toimintaa ja nyt menee huonosti.
    Mestiksen sulkeminen kans vaikuttanut tähän todella paljon ja mestiksen alun jälkeen sarja on mennyt koko ajan jälkeen huonompaan suuntaan koska ketää vaan KIINNOSTA. näen ite futiksen ja sählyn kokkolassa tulevaisuuden lajeina =/ (ikävä kyllä)
    Tsemppiä hermekselle!!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ex player kirjoitti:

Nyt olisi korkea aika yhdistää koko keskipohjanmaan kiekkoseurat yhdeksi joukkueeksi.Se olisi voimakas ja taloudellinen ratkaisu.Kokkola vain on liian pieni ja taloudellisesti kannattamaton kaupunki yksin viemään kiekkoa eteenpäin.Kuntaliitokset tulevat,miksi ei kiekkoliitokset? Massassa on voimaa,ja rahaa!piste.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu