mistäpä c 4:seen löytyisi 17 tuuman nättejä vanteita ( berline )
entäpä löytyykö järkeviä madallussarjoja..
josko joku tietäis.
entäpä löytyykö järkeviä madallussarjoja..
josko joku tietäis.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Madallusjouset löytyy vaikkapa sivuilta www.eibach.fi (myös jonkinlainen hinnasto) ja vanteita löytyy kaikista rengasliikkeistä, mutta muutamia voit katsella www.vannevalitsin.fi sivulta. 17" vanteet on niin yleiset, että niitä kyllä löytyy Citikkaankin. Ainoastaan vanteen leveys on jonkinlainen ongelma, kun mennään isompiin vanteisiin, mutta kyllä esim. 18" vanteita vielä löytyy hyvin C4:ään.
mulla on 2.0 coupessa 17"..citikan alkuperäset,ja on iha hyvännäköset.kyllä madallussarjoja alkaa jo löytyä,mutta kannatta valita harkiten.ehdottomasti käytettävä laatutavaraa!ei pelkkiä jousia,vaan koko paketti!paras lopputulos!
Osta VTS Siinä on 17" vanteet vakiona.
Itselläni on C4 VTS. Alustakin on aika matala ja epämukavan jäykkä. Toimii hienosti mutkaisella tiellä kilvanajossa. Moottori vetää ja kulkee hienosti, kun muistaa painaa kaasupoljinta riittävästi. Normaaliin ajoon (perhe- työmatka-ajo)
mielestäni liian sporttimainen. Kirjoitetaan Sportti, luetaan epämukava.
meinaan VTS:n alkuperäiset vanteet kuin talvirenkaisiin. Kesällä ko. mallissa pitää olla isommat niin kuin minulla. Ja ketjun aloittajalle taitaa olla halvempi ja järkevämpi ratkaisu ostaa uudet vanteet:)