Kuka tietää mistä liikkeestä löytyis saiga "ressu"-kivääriä? Tuntuu olevan kovasti kysytty.
mistä saiga 7.62*39?
erkki
95838
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
joensuun sisäampumarata myy. Hinta tais olla viime vuonna tuolla 300 euron kieppeillä
Nyt siellä lukee.. "tilapäisesti loppu". Onkohan muita liikkeitä?
Se on näkyy päivitetty viimevuoden puolella!! Siellä lukee että vuoden vaihteen jälkeen saavat lisää!!
Täytypä tiedustella lähemmin...
ennemmin arsenal. on laadukkaampi, tarkempi eikä ole niin paljon maanantaipäivän yksilöitä mukana. Lisäksi ei ole niin raskaalla kädellä sivilisoitu mitä saiga, esim. normi ak:n lippaat käy heittämällä.
http://www.phpbbplanet.com/forum/armeija.html
...on puolet puolet arvokkaampi. Joku sanoi että olin satasella noussu viimevuodesta, en ole varma. Saiga ei tule "kovin" aktiiviseen käytöön, tulee enempi harrastettua muita ampumalajeja. Ne määrät ampuu varmasti saigalla.
Ei Arsenalissa saa vastinetta rahoileen.
Saiga tekee saman mutta halvemmalla.
Testeisää lehdissä Saiga on ollut vielä tarkempikin.
Jo yli4000 laikausta Saigalla takana ja pelaa kuin junan vessa.
Ps.Muista puhdistaa .Puhdistamatta ampuu muutaman laukauksen sarjaa.Aseen puhdistaminen on tehtävä 1000-1500 laukauksen välein.
Terve. Porissa on ainakin liike nimeltä EräPori joka myy ko. asetta..
Hei!
Osaisikohan joku kertoa, että mikä liike myisi nykyään Pohjanmaalla Saigaa?