Ken menee kantoniin niin kannattaa käydä Guangzhou Zoo:ssa, kiva paikka. Paljon eläimiä mm.panda,leijonia,virtahepo jne, halpa pääsymaksu 20 RMB (2e). Vinkiksi vain...
Guangzhou, vinkki
3
1086
Vastaukset
- Me vaan
Niin jos eläinrääkkäyksestä tykkää...Meistä ainakin karmiva kokemus,eläimillä aika huonot olosuhteet,pienet,paljaat häkit yms.Jäi pitkäksi aikaa mietityttämään.Eläimet toki näki hyvin,kun niillä ei ollut paikkaa minne piiloutua.Ocean park samaisessa eläintarhassa kyllä kiva,eläimillä asialliset tilat.Erillinen sisäänpääsy,hinta 100 rmb.
- thunder
Pitää nyt kuitenkin muistaa ettei siellä (kantonissa/kiinassa) ole välttämättä ihmisilläkään super olot, joten siihen nähden ihan ok olot siellä eläimillä oli. Itse pelkäsin sen olevan pahempaa.
- Käytiin
thunder kirjoitti:
Pitää nyt kuitenkin muistaa ettei siellä (kantonissa/kiinassa) ole välttämättä ihmisilläkään super olot, joten siihen nähden ihan ok olot siellä eläimillä oli. Itse pelkäsin sen olevan pahempaa.
Moi!
Meistäkin eläintarha oli pajon kivempi ja parempi kuin luulimme. Vehreä ympäristö kukkineen ja kasvineen toi myös mukavaa vaihtelua suurkaupungin muuhun ilman alaan. Norsua emme toisin nähneet, kun oli talonsa suojissa ;D .
Sisäänpääsymaksu tosin nousi jo 50 yuaniin. Kesäkausi alkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622505
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083