Kuka kaipaa Yleisradiota?

Jos Yle lopettaisi ohjelmansa ei se olis varmaa kauhea uutinen. En maksa lupaa ohjelmista jotka ei ylelle edes kuulu!
3457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei ole mahdollista maksaa vain katsomistaan ohjelmista. Nykyisin on ylen kanavia, joita on mahdollista katsoa vain digisovittimen avulla.

Kenkkumaista on että analogialähetyksiä ei enää tule puolentoista vuoden kuluttua. Nykyisin tarjolla oleviin digisovittimiin ei kaikki ole tyytyväisiä. Kuva näkyy, mutta ääntä ei kuulu j.n.e.

Olen tällä viikolla ensi kertaa nähnyt mainoksen digitelkkarista ja puoli vuotta sitten digitallentimesta. Mitenkä mahtavat toimia.

Näillä palstoilla luin, että digitallentimen ostaja yritti saada korjatuksi, kun ajastimen kello jätätti 2 minuuttia vuorokaudessa.

Myyjä ei suostunut tekemään asialle mitään. Sanoi, että se ei ole vika vaan ominaisuus. Haitta ilmenee vain jos ajastaa viikoksi esim. matkan takia. Tallennin ottaa oikean kelloajan antennista ja jos 'nauhoittaa' joka päivä ei haitta vaikuta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hiihtäjä... kirjoitti:

Jos Yle lopettaisi ohjelmansa ei se olis varmaa kauhea uutinen. En maksa lupaa ohjelmista jotka ei ylelle edes kuulu!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu