Onko akupunktiosta apua migreeniin?kuinka usein pitäisi ko.kertoja ottaa ja paljonko kerta maksaa?Tekeekö yksityiset vai mitkä tahot näitä hoitoja?
akupunkito+migreeni
liinu
7429
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
On apua. Oma hoitajani suositteli kuutta kertaa. Maksaa täällä Jyväskylässä 37 euroa/kerta eli yhteensä ois 222 euroa. Neljä käyntikertaa on kuulemma minimi. Akupunktiota antaa vaikka kuka, mutta kaikki eivät ole hyviä. Hoitaja pitäisi olla kansainvälisesti hyväksytty (jostain netistä löytyy kuulemma lista) ja tarpeeksi koulutettu. Oma hoitajani on opiskellut 7 vuotta alaa joista vuoden kiinassa.
Pitääkö olla migreenikohtaus päällä kun menee akupunktio hoitoon? Fysioterpeuttini kertoi että joillain se auttaa ja joillain ei. Onko kiinni siitä missä vaiheessa kohtausta menee. Vai onko sillä mitään merkitystä. Mistä sinun migreenisi johtuu? Onko niska-hartia seudun vaivoilla mitään yhteyttä?
Lääkäri määräs akupunktioon mikreenin takia, terveyskeskuksessa tehtiin tää ja ei tullu maksaa kun normaali maksu, mut ei ollu apua. Mikreenejä on todella monenlaisia.
Niin, ja kuten sanoinkin akupunktion antajiakin on monenlaisia. Mielestäni tk-lääkärit eivät ole kiinalaisen lääketieteen asiantuntijoita.
Kyllä sain apua minä ainakin kolmen hoitokerran jälkeen.
Raimo Peltonen on hyvä joka teki minullekin akupunktiota,samalla
sain apua ihottumaani!!
maksaa n 40 ekee per kerta!!!
kannatan
Mulla ei auttanut mitään
Joillekin auttaajoillekkin ei.Mulle ei auttanut.Mutta kannataa kokeilla.