Tähän kannattaa tutustua.
http://fi.wikibooks.org/wiki/Hupu_2
Tässä vasta yrtti
7
1351
Vastaukset
- zaatar
kasvoi pihalleni suureen kukkaruukkuun ihan itsestään (en asu Suomessa), enkä ole sitä raaskinut pois repiä.
Kai olisi parasta se piilottaa, jottei harmia tulisi, ja säästää vaikeita aikoja vaten.- Myyrä
Eihän se voi sinne itsekseen kasvaa. Joku on laittanu sen siemenen sinne ruukkuun.
Mutta älä heitä pois!
Joko siihen on tullu kukkaa? Muista että se tarvitsee paljon valoa.
:) - reggae-tyttö
Myyrä kirjoitti:
Eihän se voi sinne itsekseen kasvaa. Joku on laittanu sen siemenen sinne ruukkuun.
Mutta älä heitä pois!
Joko siihen on tullu kukkaa? Muista että se tarvitsee paljon valoa.
:)naapurini takapihalla kasvaa kesäisin kyseistä yrttiä. :D En tiedä onko se sitten vanhingossa vai tahallaan sinne istutettu. ;) Sillä ihan kunniallisia ihmisiä ovat ja lapsiakin vielä!
- reggae-tyttö
reggae-tyttö kirjoitti:
naapurini takapihalla kasvaa kesäisin kyseistä yrttiä. :D En tiedä onko se sitten vanhingossa vai tahallaan sinne istutettu. ;) Sillä ihan kunniallisia ihmisiä ovat ja lapsiakin vielä!
korjatakseni edellistä virkettä tarkoitin että heillä on lapsia. :D Oon vähä pihalla.
- zaatar
Myyrä kirjoitti:
Eihän se voi sinne itsekseen kasvaa. Joku on laittanu sen siemenen sinne ruukkuun.
Mutta älä heitä pois!
Joko siihen on tullu kukkaa? Muista että se tarvitsee paljon valoa.
:)olla asialla. Eräissä linnunsiemenseostakin löytyy niitä hampunsiemeniä, vaikka niiden ei kyllä pitäisi versota. Tiedä häntä.
Taimi on nyt runsaan puolen metrin korkuinen eikä se vielä kuki. - Vihannes Jorolainen
zaatar kirjoitti:
olla asialla. Eräissä linnunsiemenseostakin löytyy niitä hampunsiemeniä, vaikka niiden ei kyllä pitäisi versota. Tiedä häntä.
Taimi on nyt runsaan puolen metrin korkuinen eikä se vielä kuki.Ei se taida kukkia jos pidät sitä ulkona. Sen pitää saada 12h valoa ja 12h pimeyttä että rupeis kukkimaan. Tarkkaa hommaa. Tai se saattaa myös olla uros, joten se ei kuki ollenkaan.
- ipijain
...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1772547Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki72291Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from562100- 1062020
Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276702014Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen341989Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)
Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la621337- 1251175
Poistettuun aloitukseen
Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei241087- 55968