lähti normaalisti käyntiin ja noin 100m ja alkoi moottorihäiriövalo vilkkua kävi kolmella kun alamäessä nosti jalan kaasulta niin häiriövalo sammui ja taas kaasua painettaessa alkaa vilkkumaan,
missä mahtaa olla vika vm.-01 ajettu n.67tkm 1.2
80sx 16v onko tietoo?
missä mahtaa olla vika vm.-01 ajettu n.67tkm 1.2
80sx 16v onko tietoo?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Oiskohan katalysaattorista kalut vähän irti. Eli se menee tukkoon, sen kyllä haistaakin.
otin tulpat irti yksi oli selkeesti musta,mutta löi kyllä kipinää irrallaan,hain äsken uudet tulpat a6.5 € täytyy kokeilla onko vika niissä?
tulppien vaihto tyhjäkäyntiä käy kolmella ja välillä yrittää neljällä,tasakaasulla kun ajaa niin nykii selvästi ja moottorihäiriövalo vilkkuu.Auto on vietävä merkkihuoltoon testaukseen epäilivät puolaa saas nährä.
kakkospytyn tulpanjohto löi läpi laittoivat uuden johtosarjan 134€ (motonet 39,90)häiriötestaus 68€
nyt kyllä pelaa...elämä on!
Ihan samat oireet omassa täysin vastaavassa Bravassani tänä aamuna (ajettu 99 000 km).
Ei kosteudella ole mitään tekemistä ongelman kanssa?
on rikki niinkuin mullakin,mä laitatin merkkiliikkeessä ja hinta oli sit sen mukainen,tosin siinä oli öljynvaihto lisänä.Kokeile,laita auto käyntiin ja nappaa yksi tulpanjohto irti jne. kunnes löytyy oikea "pytty" mikä on pimeänä osta tulpanjohtosarja ja se on siinä.