Oltiin yhdessä.
Luulin ainakin.
Aloin epäillä.
Sain vahvistuksen.
Kerroit minulle,
sinulla on toinen.
Sydämeni särkyi.
Rakkaus on kuollut.
En voi enää rakastaa.
Ei särkynyttä ehjäksi saa.
Puolikkailla ei voi rakastaa.
Rakkaus on kuollut.
Luulin ainakin.
Aloin epäillä.
Sain vahvistuksen.
Kerroit minulle,
sinulla on toinen.
Sydämeni särkyi.
Rakkaus on kuollut.
En voi enää rakastaa.
Ei särkynyttä ehjäksi saa.
Puolikkailla ei voi rakastaa.
Rakkaus on kuollut.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olin ensirakkauteni kans yhdessä vuoden ja 4 kk, enkä sen jälkeen oo rakastanut ketään, kenen kanssa olen seurustellut. Mutten kyllä pystynyt ensirakkauden kanssa olemaan uudestaankaan. Hän siis jätti toisen takia, mutta palattiin n. ½ vuoden päästä takas hetkeksi yhteen.
... etten enää ikinä voisi rakastaa ketään. Toisin kävi. Vaikka nyt tuntuu, ettei pysty enää ikinä rakastamaan, niin jaksakaa uskoa siihen, että tuolla jossain on se, joka saa taas luottamaan itseensä... ja rakastamaan.
Mulla kävi samalla tavalla.
Olin ihastunut jokin neljä vuotta sitten yhteen tyttöön, ja kun kysyin kohteliaasti, että aletaanko yhteen niin vastaus oli kutakuinkin haista paska.
Nyt viikko sitten löysin uuden, olimme kolme päivää yhdessä ja tämä ei ollut päässyt entisestä poikaystävästään yli, ja meni hänen kanssaan takaisin yhteen.
Tällaiset jutut rasittavat minua niin, että aina rakastuminen/ihastuminen siirtyy vuosia eteenpäin. Seuraava tyttöystäväni saattaa sijaita 2010 tienoilla.
Kiitos tämän henkilön puolesta rohkaisusta!! Musta on ihana huomata että joku jaksaa vielä kannustaa!!!=)) Mä itte haluan auttaa toisia,mutta on kurja katsoa miten toisten "rohkaisut" enemmänkin masentavat toista..miksi ne edes vastaa jos ei voi tukea antaa...kuitenin..olen ylpeä susta!! Jatka samaa rataa!!!=))