SimCity 3000 ja WinXP

Niin, mulla ei ainakaan SC3000 ja win xp toimi yhdessä...! Onkos siihen olemassa jotain päivitystä? en o ainakaan löytäny mistään... =(
3158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ihmeellistä..! Mulla toimii aivan täydellisesti. Ei ole mitään ongelmia. Eikä siihen taida löytyä päivityksiä..

Oletko muuten kokeillut yhteensopivuustilassa pelailla SC3K:ta? Se voisi auttaa...

Äänestä
  • Mikä on yhteensopivuustila?

    Äänestä

Mullakin se on toiminu ihan hyvin. Ehkä sun koneen kokoonpano herjaa mut siihen pitäis kyllä auttaa se yhteensopivuustila. Eli kun meet kansioon jossa löytyy SC3K.exe, ni klikkaa oikealla ja ota ominaisuudet. Sieltä yhteensopivuus välilehti ja rasti "suorita tämä ohjelma yhteensopivuustilassa". Siihen voi valita eri vaihtoehtoja mutta yleensä jos peleissä sitä tarttee käyttää ni win98/ME yhteensopivuustila on paras.
Jos tästäkään ei ollu apua niin lähtisin ettimään vikaa näytönohjaimen ajureista. Ne niinku kaikki muutkin ajurit kannattaa pitää ajantasalla!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Raul kirjoitti:

Niin, mulla ei ainakaan SC3000 ja win xp toimi yhdessä...! Onkos siihen olemassa jotain päivitystä? en o ainakaan löytäny mistään... =(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu