Kannattaako vaihtaa kaapeli

Eli kun kaapelimaksu on vuodessa 100€ ja viasat lautasella 29€/kk, niin kannattaako mielestänne sanoa kaapelisopimus irti? Viasatilla saisi ainakin paljon enemmän kanavia. Jos ei, niin miksi?
3367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Unohdit hinnoista Viasatin korttimaksun joka on 2. vuodesta lähtien 38€/vuosi. Viasatilla on kyllä enemmän kanavia, mutta TV1000-kanavat ovat ainoat jotka on tekstitetty suomeksi, lisäksi menetät MTV3, SubTv:n, Urheilukanavan, The Voicen sekä Maikkarin ja Nelosen plus-kanavat.

Jos vain haluat lisää kanavia niin vertaa paljonko maksaisi vuodessa jos tilaat jonkun maksupaketin kaapelista.

Äänestä
  • joka pakettiin kuuluu?

    Äänestä

  • Digiboxista kirjoitti:

    joka pakettiin kuuluu?

    Ei lähetetän subbia satelliitin kautta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Viasattiin kirjoitti:

Eli kun kaapelimaksu on vuodessa 100€ ja viasat lautasella 29€/kk, niin kannattaako mielestänne sanoa kaapelisopimus irti? Viasatilla saisi ainakin paljon enemmän kanavia. Jos ei, niin miksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu