Muotoilijaksi..

Haluasin tietoa ja kokemuksia ymym. Kymenlaakson tai Lahden amkssa muotoilijaksi opiskelevilta. Millaiset pääsykokeet, ennakkotehtävät.. Kiitos :)
1104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

En ole ollut muotoilun kokeessa, mutta voin kertoa että sisään pääseminen ei tuota mitään ongelmia. Eiköhän sinne pääse kokolailla kaikki jotka hakee.
Hämeenlinnan muotoilijoiden piti piirtää joku hemmetin reppu ennen koetta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kajsa kirjoitti:

Haluasin tietoa ja kokemuksia ymym. Kymenlaakson tai Lahden amkssa muotoilijaksi opiskelevilta. Millaiset pääsykokeet, ennakkotehtävät.. Kiitos :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu