Minä olen jo monta tuntia yrittänyt saada noita vittumaisia huijauskoodeja toimimaan!
Mikä avuksi?
Miksi en saa koodeja toimimaan?!
4
559
Vastaukset
- Blank
Oletko asentanut koodi rivin sinne Baldur.ini tiedostoon? Laita tämä rivi [Game Options] kohdan alle, Cheats=1. Tämän jälkeen avaat pelin ja painat CTRL TAB. Pitäisi ilmestyä alaruutuun boksi johon voi kirjoittaa. kirjoitat koodin ja se siittä
- Meizi
Mitä järkeä on käyttää huijauskoodeja? Perusteluja kyl kaipaisin. Ei milläään pelillä tee yhtään v..tun mitään jos tarvii kstus koodeja?
- The Real J.
Voi noita koodeja käyttää myös huvitteluun. Esimerkiksi eräs näppäinkoodi ilmeisesti muutti hahmojen ulkonäköä mutta ei kykyjä. Voisi olla aika hupaisaa muuttaa koko joukko vaikka oravan näköisiksi ja lähteä pätkimään esmes Firkraagia päihin. Tai eräs koodi luo ystävällisen Drizztin ja toinen koodi vihamielisen. Voisi olla mielenkiintoista luoda vaikka viisi ystävällistä ja viisi vihamielistä Drizztiä ja pistää ne tappelemaan keskenään.
- Caelith
Itse en käytä mitään muuta koodia kuin että voi siirtyä paikasta toiseen. Ärsyttää joskus kun pitää aina juosta paikasta toiseen jotain tehtäviä tehtäessä. Esimerkiksi kun tekee maagin stronghold-tehtäviä niin on se paljon kivempi teleportata ittensä kun sitten joka helvetin kerta juosta se slummiosio läpi.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit475362Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4144650Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483859KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1743254Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142546Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212302Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182138Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1522042- 1251960
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241489