vanhanbetonin kuivuminen

kun vanhasta betonilaatasta, paksuus 10 cm kastuu muutamia neliöitä, niin kuinka kauan kuivaminen kestää ilman puhaltimia niinsattuna vapaana kuivamisena tuuletus hyvä, tila lämmin.
2624
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

onko siihen tullut kerran nopeasti vettä lyhyen
ajan vaiko joku vuotanut pidemmän aikaa.
tömmonen kertaluontoinen kyllä kuivaa tuulettamalla ja vähän puhallinta viereen
ihan hyvin.

Äänestä
  • kaikkihan riippuu rakenteen ympärillä olevista olosuhteista, vuodenaikana talvi - ja alkukevät on parasta aikaa luonnolliselle kuivumiselle jos vaan kuivattavan rakenteen lämpötila on riittävän korkea (ja ympärillä olevan tilan ilman kosteus alhainen....käsitys siitä, että "kyllä kesä kuivaa" on yllättävän sitkeässä jopa ammattilaisten keskuudessa.....mutta meneppä mattopyykille keskikesän helteillä ja yritä saada matot kuivaksi, kuivuuko ennenkuin alkaa matot tuoksua ??? Maalaisjärjen käyttö on sallittua myös rakentamisessa......

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


olli u kirjoitti:

kun vanhasta betonilaatasta, paksuus 10 cm kastuu muutamia neliöitä, niin kuinka kauan kuivaminen kestää ilman puhaltimia niinsattuna vapaana kuivamisena tuuletus hyvä, tila lämmin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu