Hei
Olen lähdössä Rodokselle kesän alussa. Millainen on hotelli Ahtineon, joka sijaitsee vanhan kaupungin kupeessa, jokseenkin kaukana rannoista.
Lähinnä kiinnostaa taso huoneistoissa sekä ravintolan ruoka.
Onko lähellä kauppaa, josta ostaa halvemmalla ruokaa. Kyseísessä hotellissahan on keittomahdollisuudet.
Olen lähdössä Rodokselle kesän alussa. Millainen on hotelli Ahtineon, joka sijaitsee vanhan kaupungin kupeessa, jokseenkin kaukana rannoista.
Lähinnä kiinnostaa taso huoneistoissa sekä ravintolan ruoka.
Onko lähellä kauppaa, josta ostaa halvemmalla ruokaa. Kyseísessä hotellissahan on keittomahdollisuudet.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kirjoita googleen, athineon.
Valitse sivu 6, sieltä SPIES, löydät panoraamakuvaa hotellista.
Sinne myös kesäkuun lopulla , eka kerta kyseisessä hotellissa myös.
Kreikkanetistä löydät haku-athineon monenlaista tietoa.
Lomanodotuksin kesään.
Hotelli on ihan hyvätasonen,aamupala on se
tyypillinen Kreikkalainen,syömässä tuli käytyä
muualla,ravitolan ruuasta en tiedä.hotellin
yhteydässä on pieni kauppa,tai oli ainakin
kaksivuotta sitten.hyvää matkaa.
Hotelli on hyvä ja huoneistot siistejä(ainakin kun kävinne),varustetaso se tavallinen. Ruuasta ei tietoa kun itse teimme aamiaisen ja muuten syötiin muualla,pääasiassa vanhassa kaupungissa. Hotellin lähellä on pita paikka jos sellainen kiinnostaa.suoraan satamaan ja oikealle ja oikealle,parikymmentä metriä katua ylös.
Hotelli on hyvällä paikalla mitä tulee vanhaan kaupunkiin. Uimarannoille onkin sitten matkaa,eli kaupunkiin ja ellin- tai tuuliselle rannalle.
Yes, pitapaikka hyvä tietää.
Varsinkin päiväsaikaan huikopalana ok.
Leipomosta, onko tietoa, kaukanako hotellista.
Mikäs sen parempaa kun tuore leipä aamusella.
Kesäkuussa Athineoniin, juhannuksen aikoihin.
Lämpöisiä kesänodotuksia itse kullekkin.
KIITOS VASTAUKSISTA!
MUKAVAA LOMAA KAIKILLE..
Kesäkuussa-06 oltiin Athineonissa. Tykättiin todella!Mukava allasalue, viihtyisät huoneet. Aamupalat kokkailtiin itse. Ja mielikuvitusta käyttämällä paikallisen "supermarketin" antimistakin saatiin loihdittua maukas ateria!Vanhassa kaupungissa hyviä ruokapaikkoja Niki`S (tai joku sinne päin), yksi mainitsemisen arvoinen. Ja keskustassa zum zum!
Nämä jäi mieleen! Parin kilsan matka keskustaan taittuu mukavasti vanhankaupungin kautta!Tuuli oli vilpoinen muuten iltaisin ja aika kovakin! Mutta taksihan tuo ja vie perille..Ihanaa lomaa kreikan auringon alle. Me menemme Kreetalle syyskuussa..