oletteko käyneet step-aerobicissä raskaana?isoja hyppyjä ei ole,enemmän askellusta laudalle ja alas.Mutta syke nousee kyllä tosi korkeelle ja hiki virtaa.syke pysyy noin 25 min aika korkealla.
step-aerobic
raskaana......
3400
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Että syke nousisi yli 140 raskausaikana.
Lapsen hapensaanti vaikeutuu.
Muuten saa kyllä liikkua mielensä mukaan.
olen käynyt bodypumpissa ja spinnigissä raskauden aikana ja kyllä mullakin välillä syke nousee lähelle 170 mutta sitten kun vähän rauhottaa tahtia niin aika nopeesti laskee tohon suositussykkeeseen eli 150 tai alle. Sykemittari on hyvä apuväline niin tietää heti millon on syytä rauhoittaa tahtia.
En kyl tiedä onko siitä sikiölle haitttaa jos syke on vähän aikaa hieman korkeampi mutta jos se koko ajan on todella korkea niin siitä kyllä on.
Se loppujen lopuksi kuitenkaan sen arvoista??
Aiheuttaa sikiölle hapenpuutetta?
HEI HALOO?
Kyllä mä itse ainakin olen ottanut rauhallisesti, vaikkakin liikkunut, mutta huom rauhallisesti, enkä rehkiny hullunlailla..
Kyllä sitä myöhemminkin kerkeää!
No jos ei väliä saako sikiö henkeä, ni ei kai sitä voi sit muuta olettaa...