moi!! latasin tänään uuden dc ohjelman, ja nyt melkee koko aja ku yritän hakee ni tulee vaan et "all download slots taken" help me!! ja kiitti etukäteen, ei vittuilua ku kaikki ei oo tietokone neroja!
dc++ all download slots taken?
tyttö
83306
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
HAHHAHAHAAHAHAHA OPETTELE ENGLANTIA VITUN 10WEE
tyhmä? ota sanakirja käteen ja ala suomentaa!
jos ei ongelma jo ratkennut niin aina kannattaa olla ruksattuna se kohta "Only users with free slots"
laita sieltä asetuksista (settings) max download slots arvoksi nolla niin ei ole rajoitusta latauspaikkojen määrässä
Onko tietoo mix ei näy minkään valtakunnan vaikutusta vaik vaihtaa noita asetuksia?..Pitäis kyllä olla kaikki oikein..mut silti tulee tuo fucking all download slots taken..ennen kyllä pelitti ihan ok..
mistäpä saisin ysinkertaisesti ladattua dc ohjelman? yritetty on mutta tapahtuu aina niin ettei lataus ala. väärä sivu?
niin. johtuu siit et on liikaa ruuhkaa odottele rauhassa oli sama problem mulla ja on ollu mont kertaa...
https://bugs.launchpad.net/dcplusplus/ bug/193645
Pistä latauksien priority arvoksi vähintään normal ja käynnistä dc uudelleen - tai anna kaikille odottaville latauksille Force attempt