Lakkiaispäivä

Milloin tänä keväänä ylioppilaat lakitetaan? Tiedossa sukulaistytön lakkiaiset Turussa, voiko ajankohta vaihdella kaupungeittain?
Tiedosta kiittäen!
33218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ylioppilas juhlat ovat joka paikassa tänä vuonna 3.6.

Äänestä
  • Minun lakkiaiseni ovat jo 31.5. illalla. Päivälukiossa on kai kaikilla 3.6.

    Äänestä

MILLOIN LAKKIAISJUHLAT VUONNA 2010? AINAKAAN HELSINGIN AIKUISLUKION JUHLAN AJANKOHTAA EN LÖYTÄNYT MISTÄÄN?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ellu kirjoitti:

Milloin tänä keväänä ylioppilaat lakitetaan? Tiedossa sukulaistytön lakkiaiset Turussa, voiko ajankohta vaihdella kaupungeittain?
Tiedosta kiittäen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu