Mitä muuten tytöt/naiset etsivät pojassa/miehessä?
Olen kuullut että: huumorintajuista, hauskaa, komeaa, mukavaa, hellää, kohteliasta, ymmärtäväistä, päättäväistä, lievästi hullua(?),
keskustelukykyistä, realistia...
Heh, tai oikeastaan, tuo olen minä... o
Olen kuullut että: huumorintajuista, hauskaa, komeaa, mukavaa, hellää, kohteliasta, ymmärtäväistä, päättäväistä, lievästi hullua(?),
keskustelukykyistä, realistia...
Heh, tai oikeastaan, tuo olen minä... o
Vastaukset 13
Vanhimmat
Noh, nuo kuvailemasi asiat ovat varmaan aikalailla sitä mitä tytöt sekä pojat toiselta tahtovat. Olen kuitenkin huomannut, että ns. "liian kiltit" poijat eivät oikein menesty.. Tarkoitan sellaista tyyppiä kuka ei esim. osaa sanoa tytölle vastaan. Minä itse ainakin olen sellainen luonne, että tarvitsen välillä sen "súhteen tuulettamisen" pienen taikka suuren riidan avulla ja jos se ei onnistu, ahdistun.
Lisäksi minä henk.koht. tarvitsen sellaisen kumppanin, joka todella ymmärtää minua ja omituista käytöstäni ihan oikeasti ja kestää sen. Syitä miksi on turha puida..
Onhan se helppo mennä luettelemaan noita yleisiä ominaisuuksia, jotka löytyvät monestakin henkilöstä, mutta "se jokin" löytyy aivan jostain "syvempää" :)
En enää ketään.Poika petti minut.Kiitos teille.
Mul ei oo mitään väliä mistään, paitsi et täysin hiljanen, tyhmä, mielikuuvitukseeton, epäsiisti haiseva ja ei yhtään hullu idiootti ei kyllä välttämättä vedä puoleensa.
Ja persoonattomat, öykkärit, jotka luulevat olevansa koviakin tyyppejä ovat naurettavia.
Tai sitten jotkut ylihyvännäköset typerykset, jotka luulee saavnsa kaiken ovat täydellisen epäkelvollisia.
Tai sitten huumoritajuttomat apinat, jotka luulevat olevansa jotakin ja menettävät hermonsa heti, eivätkä ymmärrä vitsiä, he vasta typeriä ovatkin.
Sit, sellaset tyypit, jotka hakkaa kaikki ja ryyppää ja polttaa niin mielettömästi ja haisee sitten tosi pahalle, yök, ei kiitos.
En kai sit enää voi sanoa et millään ei oo väliä, koska loppuen lopuksi jollain onkin väliä. Oli siis väärin sanoa alussa et millään ei oo väliä, tein siis virheen, jota en loppuen lopuksi jaksanut kumitta tai siis poistaa.
Ja sit lopuks viel sellaset tyypit kans, jotka ei kestä mun juttuja ovat mennyttä heti ensikättelyssä ja kulleita ja kuopattuja.
Nyt tulikin aika paha, kukaan ei kestä mun juttuja, joten kukaan ei koskaan kuolaa mun perään, jess *tuulettaa hullun lailla*. Ei anakaan tarvii tuottaa kenellekkään pettymystä, sillä mähän en ikinä aijo kuolata kenenkään perään *hymyilee salamyhkäisesti*, hah hah. Eli siis en oottele minkäänlaista sankaria, koska olen sankari itse.
Miks odottaa jotain ritaria, toimintaa sen olla pitää ja siis pitää toimia, nyt heti. Eli siis tämä sankari toimii saksan läksyjen pariin *irvistys*.
Että minkälaista sankaria?
Sellaista luotettavaa, avointa, reheellistä, hellää, romanttista, mukavaa... Ja jos kriteerit muuten täsmäävät, niin ulkonäölläkään ei niin väliä...vaikka onhan se tietty mukavaa, jos jätkä/mies on söpökin, muttei mikään välttämättömyys. Koska kauneus on katsojan silmässä. :)
luotettavaa, avointa, reheellistä, hellää, romanttista, mukavaa."
Ihmettelin neidin tekstissä tuota että onko tuollaisia kun luulin että nuo Luotettavuus, rehellisyys,hellyys, romantiikka..on yleensä niitten ns. LIIAN kilttien, hiljaisten ihmisten luonteen piirteitä?
En minä tiedä onko niitä sellaisia ihmisiä olemassakaan. Hyvin epätodennäköistä, että yhdessä ihmisessä kaikki piirteet olisivat. Mutta kun kerran kysyttiin, että mitä sitä arvostaisi ja haluaisi, jos saisi vapaasti päättää...(Vai käsitinkö väärin?)
mun mielestä täydellinen mies:ei liian kiltti,itsevarma muttei omahyväinen,kunnianhimoinen,hyvännäkönen,rehellinen,romanttinen,hellä,huumorintajuinen ja ymmärtäväinen:)
tiiän kyllä ettei tommosia prinssejä oo olemassakaan(?)mutta semmonen on mun unelma...
..eikä sitä oikeessa elämässä voi ees vaatia ihmistä täyttämään noita kaikkia...
Mä oon mielestäni juuri tommoinen... ainoo että mussa on myös lisäpiirteitä jotka ei välttämättä oo enää pelkästään plussaa: Vaadin laatua ja monimuotoista seksiä, katselen paljon (en sentään koske) muita naisia, en siedä ylimääräistä rasvaa kumppanillani yms. epämieluisia ja vastenmielisiä ominaisuuksia.
...vai että vastaat mun kuvauksia?minkä ikänen oot muuten by the way..:)?
Mun mielestä täydellinen jätkä on: päättäväinen, hellä, h-tajuinen, luotettava, sopivasti lihaksikas, rehellinen, vähän itsestäni pitempi, suunnilleen oman ikäinen jne... Musta luonne on tärkee jätkissä, mutta jos ulkonäkö ei miellytä niin ei mua silloin kiinnostas ees tehä mitään sen jätkän kaa... No toi oli mun mielipide!!
Mä haluisin, että mun jätkö ois hellä, söpö (ei kuitenkaan "liian"), kohtalaisen hyvä koulussa,
huumorintajuinen, keskustelukykyinen, mukava, tyylikäs (ei mikään micmac- hörhö) ja sellanen ihana jonka kainaloon voisi käpertyä (oon ite vaan 156 cm, joten olisi kiva jos jätkä olisi aikasta pitkä. Ei kuitenkaan yli 175 cm) :)
..mä en tykkää mistään tietyntyyppisistä.tai no, yleensä se joka saa mut nauramaan sytyttää myös mun sydämen ;)
mut kun kolahtaa ni kolahtaa kovaa..ihan sama millanen jäbä on..ujo,hauska,hullu.. ihan sama!!
täytyy olla kemiaa :)
..mä en tykkää mistään tietyntyyppisistä.tai no, yleensä se joka saa mut nauramaan sytyttää myös mun sydämen ;)
mut kun kolahtaa ni kolahtaa kovaa..ihan sama millanen jäbä on..ujo,hauska,hullu.. ihan sama!!
täytyy olla kemiaa :)