Moi! Tietääkö kukaan onko missään myynnissä laturisovitinta, jonka avulla Nokian latureita voisi käyttää Sony Ericssonin puhelimessa. Vai pitäisikö tuollainen tehdä itse. Nokiaa käyttäessäni saatoin lainata laturia keltä tahansa, koska melkein kaikilla on Nokiaan käyvä laturi. Nykyinen puhelimeni on Sony Ericsson, jonka latureita on melko harvalla. Pitäisi siis aina reissatessa kantaa laturia taskussa (pieni sovitin kulkisi kätevästi vaikka lompakossa). Nokialla on ainakin oma laturisovitin, jolla saa muutettua Nokian eri laturien liittimet yhteensopiviksi. Vastatkaa, jos on tietoa ko. asiasta.
Laturisovitin
Kyselevä
2251
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mikrolaturi:
http://puhelinkauppa.com/product.php?xProd=120&xSec=72
hinta: 15,60 Toimituskulut vain 3,50€/tilauskerta.
Yhdellä 3,50e toimituskululla voi siis samalla kertaa tilata useamman tuotteen, jos haluaa. Tilaa vaikka samalla mieleisesi nappi-handsFree.
Normaalilaturin saa vieläkin halvemmalla, tosin se on hieman isompi, vaikka melko pieni sekin:
http://puhelinkauppa.com/product.php?xProd=39&xSec=72
hinta: Hinta: 11,90€ ( toim. kulut)
Samoja tuotteita saa toki myös Maifon Shop -myymälästä ilman toimituskuluja, mutta hinta voi toki olla toinen.
ps. Edullisimmat liittymät ovat Kolumbus ja dna, molemmilla useita vaihtoehtoja riippuen omista käyttötarpeistasi !
Toki laturisovitinkin löytyy, jos välttämättä sellaisen haluat:
http://www.biltema.fi/osteri/osteri.cgi?tuote=22713&sivu=22713.htm&ryhmaid=&SID=53161621002340913708
bilteman esimerkkikuva ei vastaa oikeaa liitintyyppiä, mutta kaupassahan sen voi tarkistaa ennen ostamista. Sopii myös muihin Ericssoneihin kuin bilteman mainitsemat.
Samaa laturinliitintyyppiä käytetään *ainakin* näissä:
Ericsson: R320s, R380e, T65
Sony Ericsson: T68i