olen ajatellut ostaa netistä (esim.Saksasta) itselleni vielä perinteisen analogisen kuvaputkitöllön, mutta kysymys kuuluukuin:
toimiiko se Suomessa kuten suomesta ostettu tv?
toimiiko se Suomessa kuten suomesta ostettu tv?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kyllä ne yleensä toimii, mutta oletko ihan viisas...putkitöllö..postimyynnistä....euroopasta....oletko tarkistanut mitä maksaa rahti noin 50 kg jättilaatikolle????
rahdin suomeen hintaan ~75-90 euroa.. pöllö tai ei, mutta kun haluamaani ei saa enää Suomesta kuin varastamalla naapurilta..
tätä nykyään lähes puoli-ilmaiseksi Suomestakin , kun täällä ollaan siirtymässä littu-tv katsojiksi.
Sehän se onkin, että ei niitä enää mistään löydy, jos ei tuurilla satu vastaan. Olen kysellyt lukuisista suunnista, mutta haluamaani mallai ei löydy - nimenomaan tiettyä mallia, kyllähän kuvaputkia vielä saa, jos ei niin väliä minkälaista haluaa..
Nykypäivänä littutv:llä ei tee hönkäsenpöläystäkään. Ei sitä ainakaan mieluusti katsele. Ongelma nyt tietenkään ei ole itse ruutu vaan se että sille ei ole olemassa tasoistaan kuvalähdettä. Onkos kaupas jo hd-dvd?