Voisiko joku kertoa,mikä minussa vikana?Alan itkeä yhtäkkiä sosiaalisissa tilanteissa,esim.jos joku korottaa ääntään tai minun pitäisi kestää painetta.En ole ennen ollut tällainen.Minulla on olo,että kaikki haluavat vain eroon minusta.Rakastan elämää,ihmisiä,en koe olevani masentunut,koska masentuneenahan ei tunne iloa.Olen jotenkin väsynyt ihmisten tunteisiin,en jaksa vastaanottaa negatiivisia,enkä jaksa antaa itsestäni niin kuin ennen.Autan aina mielelläni muita,mutta nyt on takki tyhjä.Olen jo jonkin aikaa tuntenut riittämättömyyden tunteita.Elämäntilanteeni on epävarma,ehkä alan väsyä omaan elämääni.Onko muilla samoja tuntemuksia,mikä minua vaivaa ja mitä minun pitää tehdä?
Onko burn out?
tupu
2383
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kaipaat mielestäni apua, kannattaa ehdottomasti mennä keskustelemaan psygologian kanssa ja selvittämään elämäänsä. Puhumaan ammattiauttajalle! Mä ite olen aina ollut sellainen että en ole USKALTANUT hakea apua vaan turruttanut ongelmani viinalla. Nyt olen pysähtynyt miettimään elämääni ja liiallista alkoholin käyttöä, ja tajunnut sen että kannattaa todellakin hakea apua jos siltä tuntuu. Lääkärit ym. ovat sitä varten!!!
Hae Tupu apua jos tuntuu siltä, sitä saat ja varmasti saat vielä elämäsi raiteilleen. Usko minua!
Kiitos Erc! Mulla näkyy jo valoa tunnelin päässä.Olen kertonut ystäville ja olen saanut tukea.Menen jonain päivänä puhumaan ja aloitan elämäni selvittämisen.Kiitos kun välitit,jaksamista sinullekin ja pidä sinäkin lippu korkealla!Olet hieno ja hyvä ihminen!