Mitä samoja rakennusalan liikkeitä Virosta löytyy kuin Suomesta, K-Rauta ilmeisesti on, entä muita? Tuttava lähtee Viroon ja voisi tuoda laattoja ym. Helpottais kun voisi käydä kattelemessa tuotteet täällä ja antaa tarkat tiedot mukaan.
lattoja ja tapetteja Virosta
kertokaa..
23203
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
hyvä liikkeitä on kuten erikoisliike Wermstock, halvimpia Ehitus ABC ja K-raua ja K-rauta. Siis Tallinnassa. Tartossa on espanjalaisiin kaakeileihin erikoistunut liike joka on vielä edullisempi kuin nuo Tallinnalaiset mutten muista nimeä.
Tallinnassa ja Tarttossa käymme ABC Ehituksessa, josta ollaan löydetty kivoja mosaiikkeja. Kannattaa varautua siihen että monet tuotteista on tilaustavaraa mutta suomeen toimituskin onnistuu, vaikka itsellä ei ole kokemusta. ABC Ehituksesta kannattaa ottaa asiakaskortti joka muistaakseni maksaa 6€:n luokkaa mutta maksaa itsensä alennuksilla takaisin. Ehitus Service nimisessä liikkeessä on todella laaja valikoima tapetteja ja esim suihkuhanat olivat edullisia.