Kummilahja

Mitä antaisin pojalle ristiäislahjaksi. Olen hänen kumminsa, joten haluaisin antaa jotain kivaa. Ei perinteistä sormusta tai valokuvakehyksiä.. Ideoita???
21284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sai lahjaksi perinteiset kummilusikan, sormuksen ja valokuvakehyksen. Laattaranneketju (johon kaiverrettiin nimi ja kastepäivä), kullattu ruusu, kaulakoru jossa roikkuu enkeli (äidin kaulassa tällä hetkellä), pieni nallepöytäkello (jonka taakse saa kaiverruksen), helikopteripankki, iso halinalle (Uninalle) pehmolelu, isäni itsemaalaama taulu, runotaulu ja sellainen karuselli soittorasia, johon tuli kaiverrus ja johon saa kuvan laitettua!
Toivottavasti näistä oli jotain apua ideoihisi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


senja kirjoitti:

Mitä antaisin pojalle ristiäislahjaksi. Olen hänen kumminsa, joten haluaisin antaa jotain kivaa. Ei perinteistä sormusta tai valokuvakehyksiä.. Ideoita???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu