Voi teitä

Sonera oli taas vain se ensimmäinen hinnan korottaja. Luuletteko todella ettei Elisat ja DNA:t sun muut mene perässä?! Ja eihän kestoetuasiakkailla oo mitään hätää, kun hinnankorotukset koskee vasta sopimuskauden päätyttyä. Eihän kukaan koskaan hintojen noususta ilahdu, mutta ihan turhaa te kyllä nyt jurputatte. Kyllä Elisakolumbussaunis-sakillakin parin kk:n päästä nolottaa kun seuraavat Soneraa.
4488
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vain Sonera joutui sen tekemään, koska on pohjoismainen, kasvoton, iso pörssiyhtiö, jonka omistajat eivät tajua, että joka vuosi ei tuotto nouse. Nyt yrittävät pakottaa suomen johdon tehokeinoilla saamaan tuottoa!

Minä en ainakaan halua olla se apina, miltä ne osingot revitään. Olkoon muut, jos niin haluavat!

Äänestä
  • no mites sitten suu pannaan kun muut operaattorit tekee saman tempun? ihan sama tilanne kohta elisallakin. eiköhän se jokaiselle vähänkin asioista perillä olevalle ole selvä, että hintojen on pakko alkaa nousemaan..

    Äänestä

  • Denan mahdolliset voitot menee maajussien pohjattomaan laariin ja Elisan rahat Islantiin kuten tänäänkin siihen suuntaan maksettiin pitkä penni.

    Äänestä

Silloin, kun soneran-ääliöt tajuavat, että muut operaattorit eivät lähde tähän "teliakorotukseen" mukaan, nähdään kuinka paniikki-nappulaa jo painananeelle soneralle käy...sonerat...ja taas

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Sonera oli taas vain se ensimmäinen hinnan korottaja. Luuletteko todella ettei Elisat ja DNA:t sun muut mene perässä?! Ja eihän kestoetuasiakkailla oo mitään hätää, kun hinnankorotukset koskee vasta sopimuskauden päätyttyä. Eihän kukaan koskaan hintojen noususta ilahdu, mutta ihan turhaa te kyllä nyt jurputatte. Kyllä Elisakolumbussaunis-sakillakin parin kk:n päästä nolottaa kun seuraavat Soneraa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu