Siinä vaiheessa,kun Kuubaan pyrkii pilvin pimein ihmisiä Pohjois-ja Väli-Amerikasta.Osa laillisesti,osa yön pimeydessä veneet ylilastissa.Silloin minä uskon,että nyt Kuubassa on ihmisten hyvä asua.Samoin jos naapurissa USA:ssa ihmiset alkavat paeta Kanadaan ja Meksikoon.USA:n kansalliskaarti ampuu läjäpäin omia kansalaisiaan rajalle.Maastapoistuminen rajataan luotettuihin henkilöihin.Dollareilla ei saa kaupasta kuin valkoista polakkaa.Pesoilla kyllä saisi eliittikaupasta,mutta niitä ei kansalla ole.Silloin minä alan kallistua sille kannalle,että USA:ssa ei kaikki ole kohdallaan.
Suomalaisen median
harha
5
284
Vastaukset
- Liberaali
Tämä on kyllä jo huippu :D. Kiitos kun tarjosit päivän naurut! Suosittelisin sinua kumminkin käymään siellä jenkkilässä :).
- salsakoulu
Olen käynyt jopa Kuubassa.
- harha
On.Miksi sotket tähän suomalaiset?
Sinun mielestäsi U.S.A:ssa "kaikki kohdallaan"? Oletko visiteeranut siellä?
- onpi
Paljon paremmin kuin Kuubassa.Kuubassa on parempaa musiikki,tanssi ja Amerikan dollarit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1671623
- 104941
- 75753
- 51645
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa18641ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40547Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m164503Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45498Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;189437- 26429