Sain öljysyöpön Primera 1,8 Teknan takuukorjaukseen. Öljyäkin kyllä kului jo 0,45 litraa/1000 km. Luulin että tästä se taistelu alkaa, koska spekseissä lukee että 0,5 litraa/1000 km on sallittu kulutus. Siitä ei edes mainittu vaan alettiin sopia samantien korjausaikaa. Nyt vaan ajellaan öljypänikkä takakontissa korjaukseen saakka.
Öljysyöppö Primera 1,8 Tekna 2003 takuukorjaukseen
Mara
62158
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Hienoa Mara. Ilmeisesti uusi maahantuoja on vastuullisenpi, ja ajattelee myös tulevia vuosia.
...että vuotaako perä. Jos perä vuotaa, niin se on selvä peli.
tänään jo klo 14.00
Se on naapurin muija koska silläkin vuotaa perä....
Kyllä ne korjataan takuuseen jos öljyä vie. Männänrenkaat vaihdetaan, joissakin yksilöissä niiden suhteen ongelmia, ollut viallinen erä tuotannossa. Kone ei normaalisti vie yhtään öljyä, jos vie niin takuukorjaukseen.
Kannattaa ottaa myös huomioon, että ko. koneen öljytilavuus on vain 2.7 litraa >> jo pienikin öljyn vajeneminen näkyy heti mittatikussa.
Kyllä minulla loppui ooppelista öljynkulutus kun vaihtoivat pitemmän öljytikun. Se on kuulemma se longlife öljytikku.