Jonkun sortin kosketusvika? Ensin sammui oikea takavalo (ei jarruvalo kuitenkaan) ja pakkivalo. Sitten sammui vasen takavalo. Tai oikeastaan se vilkkuu satunnaisesti niinkuin olisi vain huono kosketus. MAHTAVAA! Kyseessä siis Vectra C Wagon 11/03.
Onko kokemuksia? Pitääkö avata takaluukun sisäverhoilu että pääsee käsiksi? Mittariston virhevalo (että siis lamppu sammunut) palaa kyllä! Kohta sekin varmaan himmenee..
Janne
Onko kokemuksia? Pitääkö avata takaluukun sisäverhoilu että pääsee käsiksi? Mittariston virhevalo (että siis lamppu sammunut) palaa kyllä! Kohta sekin varmaan himmenee..
Janne
Vastaukset 4
Vanhimmat
Sullahan on takuu autossa. Ja valoissa on can-väylä, joten vika voi olla hankalampi selvittää. Vie auto korjaamolle niin saat ilmaiseksi sijaisauton.
Ai niin se takuu olikin kaksi vuotta, mutta voithan yrittää ilmaista korjausta.
Vaihto pikahuollossa maksaa n. 40. CAN väylässä ei ole mitään vikaa, koska muut toiminnot pelaa.
Ei ollut pakin mikrokytkin, vaan vikailmoituksen mukaan maadoituspiuhan liitin hapettunut.. Takavaloista ei toiminut kuin toinen pakkivalo ja kaikkein laitimmaiset valot, jotka on eri piuhan päässä kuin nää valot, jotka on takaluukussa.
Hintaa korjaukselle tuli 124€ ;(