auttais jo lääkkeet

On ollut jo 8 kk paskaa, vaikka vasta syksyllä alkoi alamäki. Nyt 2 viikkoo vetänyt pillereitä, viel sama olotila. Päähäni ei edes mahdu mitään muuta kuin se painajaissarja, mikä alkoi kesän lopussa. Tunnen enimmikseen syvää vihaa ja tuskaa. En koskaan voi antaa sile kusipäälle anteeksi, mitä hän mulle teki - aivan tarkoituksella. Nyt olen seonnut, en silloin kesällä. Mutta toivottavasti en koskaan näe tai kuule häntä.
3429
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

että lääkehoito on vaan yks osa hoitoa.. ei yksistään useinkaan auta..
riippuen lääkkeestä vaikutus voi alkaa vasta 2-4 vkon kuluttua(masennuslääkkeet)

Äänestä

läpi. Oppia se hyväksymään ja elämään sen kanssa. Muuten et parane koskaan ja saat loppuikäsi syödä pillereitä.
Lääkkeet vain turruttavat ja auttavat pahimman yli. Estävät joskus purkamasta traumaa, jos se on liian vaikea.
Käy terapiassa. Pyri lopputuloksena eroon niistä lääkkeistä. Ne ovat vain keinotekoinen parannustila, joka ei kestä. Koska tilasi syy ei ole "fysiologinen" eikä johdu mistään serotoniini tai muusta kemikaaliepätasapainosta, vaan ulkopuolisesta tekijästä, "henkisestä" tekijästä.

Äänestä
  • Mulle on kyll jo pari vuotta yritetty syötttää lääkkeitä, mutta en ollut pitänyt tilaani niin huonona enkä todella halunnut piltsuja. Varmaankin perinnöllistä, sillä äidilläni on (ollut) masennusta ja depressiaakin. Siihen jamaan mä en joudu, itsaria yrittävät itsekkäät luuserit. On kyllä kehotettu tekemään, mutta se jätkä, joka sen sanoi on läpimätä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pipipää kirjoitti:

On ollut jo 8 kk paskaa, vaikka vasta syksyllä alkoi alamäki. Nyt 2 viikkoo vetänyt pillereitä, viel sama olotila. Päähäni ei edes mahdu mitään muuta kuin se painajaissarja, mikä alkoi kesän lopussa. Tunnen enimmikseen syvää vihaa ja tuskaa. En koskaan voi antaa sile kusipäälle anteeksi, mitä hän mulle teki - aivan tarkoituksella. Nyt olen seonnut, en silloin kesällä. Mutta toivottavasti en koskaan näe tai kuule häntä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu