Tehot kadoksissa?

Miksi kaikki bemarit on aina tientukkona? Ja sitten jos yrittää vihjaista, että takaa tulee kovempaa ajava auto, niin kulku loppuu jo 220 km/h:iin. Tehkää jotain niille alitehoisille vapareille.
9962
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

jaa.a
1. koska bmw kuljettajan ei tarvii ajaa ylinopeutta.
2 koska bmw:ssä on airbag ratissa eikä kuljettajan päässä.
3 koska "turbosaabiin! on laitettu tuninkirenlaat ladon takana ja mittari valehtelee (todellinen nopeus 110)

Äänestä

Aivan selvää provoa,taidat kuvitella suuria autostasi,omassa pihassa myös turbo saappi jota yritetty piristää 3" putkistolla ja lastulla heikoin tuloksin,laiska se on vieläkin,bmw on tehnyt ja tekee edelleen autoja jotka on oikeasti tehokkaita ja nopeita (m3,m5 jne..) aika äkkiä noi näyttävät saapille takavaloja vaikki alla olisi aero tai viggen.

Äänestä
  • Kyllä se 80-100 kmh riittää talvella ja 80-120 kmh kesällä.Ei ole mulla bemaria eikä saappia,mutta kyllä mun autolla sakot sais jos haluais.





    PS.saappi,yli iso tehoton kaappi :)

    Äänestä


  • kaikki mahdollista kirjoitti:

    on se kiva siellä lahden takan meetingeissä...
    paha vaan ettie noista ruåtsalaisita saabeista menisi meillä leimasta läpi

    http://www.tuulilasi.fi/uudetautot/?make=004&model=037&car=0040378

    ja siitä rajoitin pois laakkosella tai muualla niin ...;)

    ei menis tuokaan sitten katsastuksesta läpi

    Äänestä

Mulla ainaki rajotin ottaa kiinni vasta 250.
Joten koitahan pysyä peesissä..

Äänestä
  • ei oo rajoitinta ... eli kyllä sä sitten jäät 250:n jälkeen

    Äänestä

  • turbosaappi kirjoitti:

    ei oo rajoitinta ... eli kyllä sä sitten jäät 250:n jälkeen

    ... sanon mä. Koko Suomessa ei oo semmosta tienpätkää et voisit tommosta edes koittaa. Ja saab on niin vanhanaikainen ja tyylitön auto, etten viittis semmosen omistajana tulla tänne oikeiden AUTOJEN omistajien palstalle aukomaan.
    Toivottavasti oot sen romus kanssa kuitenkin korttis polttanu, jos nimittäin toimintasi liikenteessä muistuttaa juttujas täällä.

    Saab 99 vm 77 se oli se sun autos? Myönnä pois!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


turbosaappi kirjoitti:

Miksi kaikki bemarit on aina tientukkona? Ja sitten jos yrittää vihjaista, että takaa tulee kovempaa ajava auto, niin kulku loppuu jo 220 km/h:iin. Tehkää jotain niille alitehoisille vapareille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu