Onko noilla isomilla firmoilla sita finland tapiolanlämpö ym teillä kuskeilla nimikko autot? Vai valintaanko vaan joku mikä sattuu olemaan lähimpänä? Saakos vuoron päätteeksi viedä auton omalle parkkipaikalla vai pitääkö aina ajaa sinne "pääkallopaikalle" ?
Onko täällä roskakuskeja?
Roskia
71208
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Olen Lassilalla & Tikanojalla duunissa niin meillä on nimikko autot ja auton pidän himan pihassa en tiedä mikä käytäntö L&T muissa tomipisteissä on meillä näin.Sitan autoja seisoi kanss kotipihoilla ei seiso enään en tiedä syytä.
Onko scania vai volvo alla?
En ole pääkaupunkiseudulla mutt aika lähellä kyll noita pääkaupunkiseudun autoja seisoo kanss omilla pihoilla. Scania 2004
ja joillakin ei, siis auto pihassa. L&T on 10tunti järjestelmä eli vain 4 päivää viikossa hommia tai jotkut ajavat vuorossa, joten auton pitää olla välillä myös tallilla. Toki jos pääsee ajamaan viitenä päivänä viikossa yhtä vuoroa ja asuu oman lenkin varrella niin kotiauto voi onnistua.
l&t:llä myös.meidän yksikössä ei nimikkoautoja kellään,kukakin ajaa millä lystää,auton saa viedä kotia,jos sillä itse seuraavaks ajaa
ruumityöllä ei ylensä maksetaan yli 10 e
11,30€ tunti urakat.