Kohta 40v ja finnejä aina vaan

Sairastan seborreaa eli taliköhnäihottumaa
ja koko aikuisikäni olen kärsinyt tästä ongelmasta.
Onko siis mitään enää tehtävissä
Olen syönyt Roaccuttan kuurin n6kk kesti mutta
ei auttanut.
Ei huvita paljon mikään kun ei koskaan voi olla huoletta ja olla vaan
2980
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mielenkiintoista, en olekaan ennen kuullut moisesta. Olen itsekin miettinyt, voisiko minulla olla jokin muu kuin tavallinen akne, kun mitkään lääkkeet eivät ole auttaneet, ei edes Roa. Miten ja milloin ihosairautesi todettiin? Pitikö tehdä testejä vai oliko ilmiselvä juttu?

Äänestä
  • Menin lääkäriin n 16 vuotiaana ja lääkäri tokaisi heti,että kyseessä seborrea.
    En ollut koskaan kuullutkaan moisesta ja nyt tuntuu, että koskaan ei vaiva poistu.
    Todella kamala ja rasittava tauti
    sellainen jolla sitä ei ole täytyisi olla todella onnellinen
    iänikuista kutinaa, ihottumaa, talia

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ikuisesti kirjoitti:

Sairastan seborreaa eli taliköhnäihottumaa
ja koko aikuisikäni olen kärsinyt tästä ongelmasta.
Onko siis mitään enää tehtävissä
Olen syönyt Roaccuttan kuurin n6kk kesti mutta
ei auttanut.
Ei huvita paljon mikään kun ei koskaan voi olla huoletta ja olla vaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu