Garry's Mod

eque

Mun nyt vaan täytyy mainostaa tätä modia, sillä se on kaikista ihan varmasti ylivoimaisesti paras! Sitä on kehitetty pitkään jo versioon 9.0.4 asti!!!

Modin ideana on leikkiä kaikilla mahdollisilla hl2:n esineilla, tavaroilla, räsynukeilla ym. käyttäen physic, tai gravity gunia. Esineitä voi liimata/hitsata yhteen ja rakentaa esim auton. Naruille on aina hauskaa laittaa jotain roikkumaan :D Aseita saa myös muokata.

Kenttiä on riittävästi, lisäksi on muutamia hauskoja minipelejä, joita garry on kehittänyt, niinkö esim. Melonrace. Kentät ovat HL2 pelistä, hl2: deathmatch:sta ja Counter Strike: Sourcesta. World editorin avulla voit rakentaa omia kenttiä, jos nämä eivät riitä :)

Nettimonipeli toimii tosi hyvin! On jopa mahdollista pelata HL2:n läpi kavereiden kanssa!!! Se onnistuu myös Counter Strike: Source - ASEILLA!!! Oman servun luominen vaatii yhden klikkauksen!

Vähän aikaa sitten gmod ei toiminut huonon steam päivituksen takia, mutta nyt taas on vauhdissa :)

Modin saa ladattua täältä: http://gmod.garry.tv/
ja suora linkki: http://gmod.garry.tv/download.php
Kuvia ja videoita löytyy sen sivun forum osiossa.

=)

5

766

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • polttohautuumaa

      Onko se yhtään maksullista siinä steamissa käyttää sitä? Tarvitaanko siihen half-life 2 kokonaan?

      • eque

        Täysin ilmainen. Vaatii Half-Life 2 asennettuna koneelle.


      • Kyselijä
        eque kirjoitti:

        Täysin ilmainen. Vaatii Half-Life 2 asennettuna koneelle.

        Onko half-life 2:sen lisäosa Half-life Detchmatch ilmainen jos on half-life 2?


    • K I L L E R 89 (FIN)
    • ggg3

      miten saa kuvan g modiin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      147
      5574
    2. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      138
      3627
    3. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      126
      3369
    4. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      36
      3223
    5. Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia

      ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi
      Tunteet
      45
      2752
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      51
      2314
    7. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      24
      2260
    8. Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon

      Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon
      Pyhäjärvi
      230
      2202
    9. prööt prööt nyt ottaa vihervassaria pattiin!

      Korvatkaa R kirjaimet L kirjaimilla ja sanokaa ääneen "Jari Kurri etsii pakoputkiautossaan jarruja".
      Maailman menoa
      11
      1984
    10. Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?

      Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk
      Tv-sarjat
      93
      1836
    Aihe