Speden tytär Pirre Pasanen ja hänen aviomiehensä ovat joutuneet kalterien taakse. Näin raportoi sekä Ilta-Sanomat että Iltalehti.
"Kaksikkoa epäillään muun muassa laittomasta uhkauksesta, törkeästä pahoinpitelystä sekä ryöstöstä."
"Kaksikkoa epäillään muun muassa laittomasta uhkauksesta, törkeästä pahoinpitelystä sekä ryöstöstä."
Vastaukset 17
Vanhimmat
Raha ei tuo onnea,kun se on varsinkin tyhjästä saatua!
Pellen ja somistajan tytär saa nyt maistaa hyvää kakkua!
Taisi Spede olla paljon muutakin kuin pelle. Taisi saada elämänsä aikana paljon enemmän tehtyä kuin sinä ikinä. Jotain kunnioitusta sentään.
Mitä tyttäreen tulee, niin raha ei tosiaan tuo onnea. Tuollaisen perinnön saaneena olisi elellyt vaikka koroilla loppuikänsä, ilman että olisi pitänyt sekaantua venkula-aviomieheen ja alamaailman sotkuihin.
"olisi elellyt vaikka koroilla loppuikänsä"
Ei pirren alkoholinkäyttötavoilla mitään korkokenkiä käytetä! Ja alamaailmaan miljoonaperijät sekaantuu vaan siks, että haluaa leikkiä gangstaa. Siinä touhussa se perintökin on pian hukattu.
Kuka on puhunut mistään korkokengistä?
Älkää spekuloiko koko asiaa kun ette yksikään tiedä mitään. totuus on se että pirre on sairas kun tekee tollasta.oli motiivit mitkä hyvänsä. paikalla oli lapsia.!toivon samaa kohtaloa pirrelle.joku uhkaa sen ja sen lasten henkeä ja pöllii sen rikkaan äpärän viimesetkin massit
siis mitä? alkoholinkäyttö? huoh sanon minä jos lehtiä uskotte :D
lisäksi, että:
**Pirre Pasasen, 40, epäillään huitoneen saksilla vihtiläisainaista sillä seurauksella, että tämä sai viiltohaavoja käsiinsä. 30-vuotiaalla aviomiehellä oli puolestaan esillä ase, jolla hänen väitetään tehostaneen uhkailujaan. Kaksikon epäillään myös anastaneen koruja, jotka vietiin korvauksena epäonnistuneesta velanperinnästä.**
Spede oli paras alallaan ja hankki myös omaisuutta ja Pirrestä kasvoi lemmikkinä se mitä on nyt.
Tuolla vahhempaa tarinaa:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000004&conference=670&posting=8000000000002905
Hanki kuule oma elämä PirpaNa76.
Eikö sulla 30v. naisella?!? oo muuta tekemistä kuin kirjoittaa tunnettujen ihmisten vastoinkäymisistä onnettomia lyhennelmiä keskustelufoorumeille.
Pirrellä on ollut alle 16-vuotiaana jo enemmän elämää kuin kaltaisillas luusereilla on ikinä ja minä puhun kokemuksesta en siitä mitä olen jostain roskalehdestä lukenut.
Vilkaisepa pirpana peiliin, ymmärrätköhän näkemääsi?
kateellinen yksi muiden joukossa!
anna toisen kirjoittaa, jos hän haluaa.
mikä sinä olet arvostelemaan muiden elämiä?!
aloita itse elämän hankkiminen.
Eiköhän se elämänhankkiminen kannata aloittaa itsestään ennen kuin tulee tänne kiukuttelemaan muiden kirjoittamista ja mollaamisella !!!
Mikäli olet aikuinen mies, niin olettaisi sinun käyttäytyvän aikuisen miehen tavoin eikä alentuvan tuolle 'teiniX' tasolle, jolla morkataan asiallisesti kirjoittavia ihmisiä .
Näyttää puolustajia löytyvän ihmiselle ihan syntyperän vuoksi. Löytyisiköhän sitten, jos kyseinen henkilö tulisi luoksesi heilumaan saksien kanssa ja hänen miehensä osoittelisi käsiaseella lastesi nähden? Ryöstö on ryöstö.
Aina näitä ns. ystäviä löytyy puolustelemaan.
Mikähän viisastelija tämäkin on, kun pitää haukkua muita, tuntemattomia, tänne kirjoittajia?
Eikö tämä foorumi ole sitä varten, että tänne saa kirjoittaa? Olen aivan luullut niin.
Vai on pirrellä ollut jo 16vuotiaana "enemmän elämää" kuin tällä "luuserilla"?
Waaau... pirre on magee
vittu te ootte pellejä! OOTTEKS TE JOTAIN PYHIMYKSII TÄÄL?!! VITTU PYHÄRINKI PERSEESSÄ TÄÄLLÄ ETTÄ: VOI KAUHEETA!! SE LEHMÄ ANSAITSI SEN MITÄ SILLE TEHTIIN, sen lapset tosin ei!!
kyllä kenellä tahansa alkaisi kiehumaan kun joku tulisi ja kavaltaisi teiltä 2 miljoonaa euroa!!
paskaa puhuvat tunnen kyseisen henkilön ja juttu ei mennyt niin
pirren isä on kuollu ja noi tollaset on pikku rikoksi ne ei oo sentään tappanu ketään =/ jotenkas se siitä !!