Jo loppui nastojen ropina. Pitoakin tuli roimasti lisää, eikä loistoautoni enää sudi kipinät lenellen.
Kesä tulee vaihtakaa ne renkaat NYT!
Vituttaa katsella vappuna, kun Urpot höyläävät asfalttia nastarenkailla. Sytytys on kuukauden myöhäsellä, kuten VITUN liikennevaloissa.
Laitoin kesärenkaat
10
2211
Vastaukset
- kannattaakin
Kyllä kannattaa kiertää sopivalta etäisyydeltä ne VITUN liikennevalot!
- hiekkalaatikolla
Miten se sinun loistoautosi sutii. Loistoautoissa ja vähän halvemmissakin on ollut jo kauan luistonesto käytössä.
- kitkapelle365
nastapappojen jengiin?
-Mikä pettymys!
AA:lla kun on muuten niin reippaita ja nuorekkaita ideoita ja ASENNETTA; -ja nyt hän paljastuukin nastanysväriksi!- hmh..
"ja nyt hän paljastuukin nastanysväriksi!"
Eihän sanat "nastarengas" ja "nysväri" voi olla samassa lauseessa!
Kun taas sanat "kitkarengas" ja "nysväri" voivat paremmin kuin hyvin kuulua samaan lauseeseen. :-)
- vai niin
Minun loistoautossani ei kuulu mitään nastojen ropinaa. Epäilenkin että sinulla on jokin riisikippo tai saksalainen wunderbaumi.
Osta oikein kunnon auto johon ei nastojen ropina tai kyykkykansan valitukset kuulu.
Mutta se vaatii fyffeä.- KYSYMYS !?
Eittämättä tuleekin mieleen, ettei vaan AA.auto olekkin joku "pensasneuvostoliittolaisten käsin takoma kolhoosi jeeppi" eli LADA. Miranolilla, itse telalla mustaksi maalattu.
- Ei kuulu
Ei ole mikään loistoauto minullakaan. Vuoden vanha passat, mutta ei sinne kuulu nastojen ropina, kuin ikkuna auki.
Eriparisuditin (lue Eps) estää nastojen sinkoilun. - Driver
HAUSKAA katseltavaa sitävastoin taas riittää kun autoanterot ja vastaavat tollot ovat pellit rytyssä tv-uutisissa.
Ellei se aika mene anteroilla sitten vaan turvallisempaan harrastukseen kuten netissä provoiluun tai tumputukseen. - kesägummit
1.3. ja hyvin on päässyt liikkeelle. ja jatkuvasti nysvärit tupeloi edessä. mutta tuleepa näyttäviä ohituksia kun 350hv moottorilla ja nelivedolla varustetulla autollani vedän jonon ohi tarvittaessa oikealta. ei haittaa sohjo, eikä jää. Nysvärit sux!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PropsApp Koodi
Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset23498Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a963324"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin522818IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-552621Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.922445Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭381634Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!
Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä221279- 961238
Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä
On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten3401108Hämmentävä muutos tv:ssä: Roope Salminen OUT, Sointu Borg IN!
Roope OUT, Sointu IN! Mitä tykkäät tästä muutoksesta? Suositun Myyrä-seikkailusarjan alusta asti juontohommissa on oll161003