kuolkoon myös leninismi....ja haudattakoon hänet mullan alle.
Karl Marx on kuollut
7
787
Vastaukset
noin? No, pääasia on, että Hänen ajatuksensa elää!
- Heikko Äkinen
Hän on saanut valaistuksen kuin noitatohtori konsanaan - eläköön Stlinistinen Leninyhteiskuntamalli Marxin henkessä.
- taunoeinari
hyväkin ajatuksia. Harmi, että kommarit ovat pilanneet täysin hänen maineensa. Toki Marxilla oli erehdyksiä (paljon), mutta niin on kaikilla.
- Wäinä
Partakalle kuopattiin Lontooseen.Voi sitä ruusujen määrää,mikä hänen haudalleen tuodaan keväisin.Siihen verraten Mannerheimin hauta on kukista köyhä.
- Matilaine
sit kuol ? Ehä mie tient siit mittää, mut siit mie tiesi, jot Hää ol jonkisorti työmiehe ystävä.
- tuli,
kun mies on kanttuvei?
- Sakari Vaara
Aijaa. Koska?
Hyvä että kerroit, tarviipa alkaa järjestämään muistotilaisuutta!
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1311364
- 102881
- 75713
- 51605
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa13521ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40484Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153451Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30417- 26389
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;175384