Hiiva ja raskaus

Voiko hiivaa hoitaa mitenkään itse ilman lääkkeitä? Kun olen raskaana enkä tiedä voiko käyttää lääkehoitoa.
1386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kyllä raskaana ollessa voi käyttää Canesten-puikkoja tai voidetta, puikon kanssa ei vain saa käyttää asetinta. Voit varmaan kokeilla myös maitohappobakteeriemätinpuikkoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


annukka kirjoitti:

Voiko hiivaa hoitaa mitenkään itse ilman lääkkeitä? Kun olen raskaana enkä tiedä voiko käyttää lääkehoitoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu