Eevokki Jarnoheikki

Eevokki Jarnoheikki pojalle?

Toinen vaihtoehto olis Mikko-Oskari Panumiska?

Kumpi olis parempi? Halutaan jotain vähän erikoisempaa, mutta suomalaista..
91144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Panumiska vääntyy taatusti muotoon minupaska ja pojalle Eevokki, oikein jumalallisen nerouden kipinä. Maija on hyvä tytön nimi ja Aleksanteri pojan.

Äänestä

Hevonpaska Sarveiskulli. Saoilla linjoilla kun ollaan.

Äänestä

HAH-HAH-HAA, oli hyvä, kaiken lisäksi joku uskoi!

Äänestä

toi Eevokki Jarnoheikki aiheutti ihan totaalisen repeämisen täällä! XD

(...okei, tiedän et mul on tyhmä huumorintaju...)

Äänestä
  • ei sulla yksin ole tyhmä huumorintaju ,koska myös täällä sain vkon naurut.. mut eihän kukaan voi olla tosissaan antamassa tuollaisia nimiä lapselleen tai sit on oltava ihan vatussi..

    Äänestä

  • pöpö kirjoitti:

    ei sulla yksin ole tyhmä huumorintaju ,koska myös täällä sain vkon naurut.. mut eihän kukaan voi olla tosissaan antamassa tuollaisia nimiä lapselleen tai sit on oltava ihan vatussi..

    Miten joku voi ajatella että panumiska menee muotoon "minupaska". Kamala mielikuvitus..!

    Eevokki on hyvä nimi, vähän kuin Valtteri ja nämä muut uudet nimet. Panumiskaa emme ainakaan anna jos koulussakin ajatellaan jotain noin rumaa.

    Äänestä

  • äitikkä kirjoitti:

    Miten joku voi ajatella että panumiska menee muotoon "minupaska". Kamala mielikuvitus..!

    Eevokki on hyvä nimi, vähän kuin Valtteri ja nämä muut uudet nimet. Panumiskaa emme ainakaan anna jos koulussakin ajatellaan jotain noin rumaa.

    ...nyt vielä vähän sitä Eevokkiakin.... :D

    Äänestä

Saa kerrankin nauraa! Hullulla on halvat huvit:)

Äänestä

lapselle nimeksi "Stercus Tauri".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äiti kyselee kirjoitti:

Eevokki Jarnoheikki pojalle?

Toinen vaihtoehto olis Mikko-Oskari Panumiska?

Kumpi olis parempi? Halutaan jotain vähän erikoisempaa, mutta suomalaista..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu