Hotelli Caribbean Village Agador

onko kokemusta ?

Mennään lasten kanssa ens viikolla ja matkakuume jyllää. Meillä on "all exlusive" matka.
Millainen hotelli,huoneet, palvelut jne..
Millä retkillä kannattaisi käydä?
Jos joku kiva viitsisi vastata:)

6

1411

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • edelliseen....

      ...siis all inclusive piti laittaman..

      • Kalevi

        Hotellissa en ole asunut,mutta olen kaynyt alueemlla ,ja nahnyt jopa yhden huoneen.Hotellilla on laaja allasalue.Hoitelli ei ole rannalla, mutta kuitenkin lahella rantaa. Hotellilla on oma aidattu ranta-alueensa. Se huone jossa olen kaynyt oli pienehko, mutta muutoin ihan ok.Huoneessa oli talllokero.Hotellissa eletaan rannekkeella.Allasalueella on ollut yleensa elavaa musiikkia.Lisaksi siella on teatteri, jossa on cabaree tyylista ohjelmaa.Hintaan sisaltyy vesipulloa myoten kaikki.-Retkista en osaa sanoa muuta kuin mita Aurinkomatkat jarjestaa.Tarkein retki on Marrakech.No riippuu tietysti lasten iasta.mutta retkelle lahdetaan n kello 6 aamulla ja paluu on illalla noin 21.30. Siella myoskin kavellaan paljon. Kuitenkin retki on hyvin antoisa.Toinen retkista suuntautuu Agadirista noin 12 km paassa olevaan Inezganen berberikaupunkiin. Puolipaivanretki.Lisaksi on mahdollisuus osallistua kameliratsastukseen ja kalastusretkeen ym.Lapsia varmaan kiinnostaa ajelu kaupunkijunalla n puoli tuntia,jolloin nakee ihan mukavasti kaupungin eri osia. Lisaksi keskustassa oleva lintupuisto.-Tanaan Agadirissa onb ollut erikoisen lammin paiva.Mittari on varjoissa nayttanyt melkein 40 astetta.Muinakin pâivina lampoa on riittanyt
        . Tama teksi on vaikeasti luettavaa, koska eraat vokaalimerkit puuttuvat. En ainakaan niita talla internetkahvilassa ole koneesta loytanyt.Internettunti maksaa 50 senttia tunti.-Tervetuloa Agadiriin.
        .


    • Agadorissa käynyt
    • neveragain sinne

      niin että sai kyllä väriä nahkaan mutta kyllä ne marokkolaiseväät ei ainakaan meidän perheelle uponnut koko viikkoa,jopa mies josta olen luullut että syö vaikka kiviä, sanoi parina iltana että nyt syömään muualle, vaikka mcdonaldsiin.
      harmitti vaan kun oli maksettu täyshoito, en suosittele.
      halvemmalla pääsee kun ostaa matkat vaikka 3 tähden apartomentos hotelliin eikä tarvii kuunnella lasten narinoita ruuista kun tekee ite tahi syö eri ravintoloissa.
      aurinkomatkat olisi voinut antaa hotellin menun ennen tyrkkymyyntiä.

      • Agadorista tykännyt

        Minusta ruoka oli erittäin hyvää. Ilmeisesti ette välittäneet marokkolaisesta ruoasta? Olihan siellä tarjolla joka aterialla myös pizzaa ja pastaa. Mitä katselin lapsiperheitä, kyllä niiden muksut näyttivät syövän ruokaa mukisematta. Minä suosittelen täysin. Ja pääseehän neljänä päivänä muuhun ravintolaan syömään, jos tökkii marokkolainen ruoka. Tai sitten pitää jäädä kotiin syömään suomalaista ruokaa. Voisi myös tutustua etukäteen marokkolaiseen ruokakultuuriin eikä kinuta menuuta AM:lta?


    • ~xtina~

      Mekin varattiin just matka marokkoon ja carribbean village agadoriin :) Lähtö on vasta helmikuussa hiihtolomalla mutta kai sinne asti jaksaa oottaa. Valittiin sen takia Marokko, koska se on melko lähellä ja halpa. Ja tietenkin koska siellä on siihen vuodenaikaan lämmin. Ainut "huolenaihe" on paikalliset miehet. Oon aiemmin käynyt Turkissa, mutta ei ne miehet nyt niin kauheesti häirinneet. Siellä islamilaisuus ei kauheesti kaupungeissa näy ja ilmapiiri on rento ja pukeutuminen vapaata. Marokkoon kun menee niin kehotettiin pukeutumaan tietyllä tavalla. Ja toivottavasti siellä ei kauheasti kiinnitetä naisiin huomiota vaikka paikalliset naiset ovatkin alempi arvoisia. Vaikka Marokko onkin länsimaalaistunut niin silti tuli mieleen ne miehet joita siellä kulmilla kaupustelee silmät kiiluen. Kirjottakaa jos on kokemusta paikallisista tai siitä jos ootte menossa samaan hotelliin :)!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      85
      4930
    2. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      40
      2351
    3. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      191
      2320
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      88
      2241
    5. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      133
      1909
    6. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      23
      1748
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      178
      1540
    8. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1451
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      346
      1233
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1146
    Aihe