Ufo Kuva Suomesta

101705
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Saattaahan tuo ollakin aito auton pölykapseli. Jos tuo kiekko on tehty kompuutterigrafiikalla, niin ihan kohtalaisesti onnistunut, on jopa kiekon heijastusta veden pinnassa. Ehkä turhan litteä ollakseen lentävälautanen.

Äänestä
  • näyttää vaan litteeltä, riippuu kuvakulmasta. jossain joskus törmänny samaan kuvaan ja luulen kas vähän et on feikki

    Äänestä

Mihin tällä pyritään, ihan pelle touhua, katsokaa noita tieteellsiä juttuja joita tälläkin palstalla on vilisemällä, siellä on tietoa asiallisesti ja kuvia aidoista tapauksistakin?

Äänestä

tunnetusti väärennetty ja tekijäkin on jo tunnustanut tekonsa. Tuohon kuvasarjaan kuuluu useampikin§ kuva.

Äänestä
  • se tuo punainen keskellä kuvaa veden pinnassa?

    Äänestä

  • mikä on kirjoitti:

    se tuo punainen keskellä kuvaa veden pinnassa?

    mökkinaapurin katiskan merkkikoho (1,5 litran muovinen Mehukattipullo). Jotta silleen.

    Äänestä

  • mikä on kirjoitti:

    se tuo punainen keskellä kuvaa veden pinnassa?

    tavalliselta poijulta.

    Äänestä

Tuo kuva on tehty käyttämällä lightwavea ja fotaria luovasti. Eli 3D-malli on yhdistetty näppärästi valokuvataustaan. Vastaavia virityksiä olen vääntänyt itsekin, tosin en koskaan hämäysmielessä.

Äänestä
  • asiaydin ? Kaikki kuvat huijaustako ? Tai kaikki pystyvät tekemään tuollaisia omaksi iloksi ?

    Äänestä

voipi olla, että jos itse olisin järvellä ollessani saanutkin otettua tälläisen lentävän lautasen kuvan. niin kuka uskoisi kun sitä jollekkin näyttäisi?!.
Ainakin itse sen tietäisi aidoksi ja siihen loppuisi epäilykset "muukalaisista" ainakin omalla kohdalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fuel kirjoitti:

http://ufocasebook.com/finlandufob.jpg

en usko että tuo on aito

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu