E46 lapsiperheelle?

Terve!

Onko kokemusta siitä, miten lastenvaunut muut lapsiperheen tarvikkeet mahtuvat 300-sarjan farkun takakonttiin? Vai pitääkö suosiolla hankkia 500-sarjalainen? Asiallisia vastauksia, kiitos!
71781
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

...300-sarjainen farkku olevan ihan passeli lapsiperheen auto. Naapurilla on semmoinen, eikä han ole tilan puutteesta valittanut.

Takatiloiltahan 300-sarja ei ole kovin iso. Omat lapseni eivät mahtuneet sinne istumaan, joten piti hankkia X5. Tosin lasten mitta taitaa olla jo yli 185 senttiä...

MLPO

Äänestä

-teutonia lastenvaunut menee perään kun ottaa pyörät pois.

-suurikokoinenkin lastenistuin menee mielestäni yllättävänkin hyvin takapenkille selkä menosuuntaan, tosin edessä ei kyllä mikään iso mies enää istu.

Äänestä

3-sarjan tavaratila ei ole kovin suuri. e39 touringiin menee lastenrattaat renkaineen muuta tavaraa paljon enemmän. kanattaa hankkia 5-sarjan bmw , vähävikainen auto.

Äänestä

no mulla on 300 bemari tourinki

lastenvaunut emaljunga menee kyytiin, ei tarvi purkaa. mahtuu justiinsa.

ite oon 178 cm ja kun vaimo menee kuskin puolelle taakdse istuun niin mahtuu hyvin.

nykyään lapset istuu takana ja hyvin mahtuu.
mutta kun turvaistuimia on kaksi takana ja joskus on mummo ollut kyydissä niin on vähän ahasta se tunkea sinne kolmanneksi.

kyllä 300 satasella pärjää, 500 on enempi tilaa.

mutta 300 on halvempi ostaa ja pitää, eli siinäpä se.

niin ja ehkä 300 sarja on sporttisempi ja nuorekkaampi, 500 vähän läskimaha mallia mutta taas makuasia.

Äänestä

jos ei ole aataminaikaiset vaunut, jotka vievät hehtokaupalla tilaa. Itse asiassa tavaratila ei ole se ongelma, vaan sisätilat. Kun laitat lastenistuimen takapenkille, kukaan ei silloin istu samanpuoleisella etuistuimella... kokeile vaikka. Sitten kuin ei tarvi enää varsinaista lastenistuinta, niin tila kyllä riittää.

Äänestä
  • Mitähän lastenistuinta olet kokeillut? Meillä on takapenkillä isofix-istuin selkä menosuuntaan ja hyvin mahdun minäkin (188cm) apukuskin penkillä istumaan.

    Äänestä

Riittävän tilava jos lapset on isompia.Lisäistuimet vie tilaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Äippä kirjoitti:

Terve!

Onko kokemusta siitä, miten lastenvaunut muut lapsiperheen tarvikkeet mahtuvat 300-sarjan farkun takakonttiin? Vai pitääkö suosiolla hankkia 500-sarjalainen? Asiallisia vastauksia, kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu