halpa majoitus?

miä vaa..

eli onko jollakulla tietoa/kokemusta hyvästä ja edullisesta majoituspaikasta Köpiksessä? mieluiten keskustan tuntumassa, tietenkin..

ja olisi kiva, jos joku viitsisi laittaa myös ehdotuksia/suosituksia missä kannattaa ehdottomasti käydä. (ja missä ei..)

4

3769

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • majoitus

      http://www.bedbreakfastcopenhagen.com/
      Oltiin viisi päivää tuolla. Mukava rauhallinen paikka, hyvät aamiaiset ja mukavat isäntäperheet. Tapaa myös muita matkailijoita (kolme huonetta).
      Keskustaan kävelee noin 20 minuutissa ja bussilla noin 5 minuutissa.

    • kesä 2005

      Kannattaa katsastaa nuo Kööpenhamina a la carte -hotellit. Jos vähänkin aikoo käydä maksullisissa turistinähtävyyksissä, esim. tivoli ja eläintarha, niin voi olla, että tuo a la carte tulee halvemmaksi kuin hotelli ja sisäänpääsyliput erikseen ostettuina. Hintaan kuuluu siis hotellin (aamiaisella) lisäksi ilmainen sisäänpääsy moniin turistipaikkoihin. Olimme viime kesänä ja oli kyllä tosi kätevä systeemi. Kööpenhamina-kortilla pääsee niin moneen paikkaan, että kannattaa varata useampi päivä! Ainut huono puoli oli, että toisin kuin Tukholmassa, korttia ei voi käyttää julkisiin kulkuvälineisiin (lukuunottamatta siltajuna Malmöön). Ja kulkeminen maksaa, joten kannattaa laskea kumpi on halvempaa - hotelli jossain lähiössä vai keskustahotelli. Hotelleja kannattaa etsiä myös www.hotels.com -sivustolta.

      • Ritva Liisa

        Suosittelen myös tuota edellisen kirjoittajan mainitsemaa Kööpenhamina a la carte pakettia. Siitä on olemassa hyvät suomenkieliset nettisivut, joiden kautta se siis myös varataan. katso: www.koopenhamina.dk. Kannattaa ilman muuta, mikäli aikoo Köpiksessä katsella maksullisia nähtävyyksiä, museoita yms.


    • Otso

      Mikä on pohjoismaitten suurin jäätikkö.Vastatkaa PPPPPPPPPPPPLLLLLLLLLLLEEEEEEEEEESSSSSSSSSSSS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      412
      4663
    2. Kuka on mystinen heppamies?

      Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel
      Kotimaiset julkkisjuorut
      122
      1845
    3. Muutto ei ratkaise mitään.

      Sielläkin on naapurit. 😉 Nähdään?
      Ikävä
      145
      1592
    4. Jäätävä epävarmuus

      Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko
      Ikävä
      75
      1325
    5. Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?

      The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass
      Tv-sarjat
      15
      1166
    6. Perjantaita!

      Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔
      Ikävä
      79
      1146
    7. Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"

      Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1079
    8. Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua

      Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään
      Ähtäri
      67
      1026
    9. Ei sua mies varmaan kauheasti haittaa

      Jos otan sut omakseni, tässä lähiaikoina ❤️
      Ikävä
      66
      982
    10. Ainakin hän on elossa

      ehdin jo huolestua.
      Ikävä
      38
      980
    Aihe