Suuret kiitokset tämän mahtavan tapahtuman järjestäjille! Hauskaa oli vaikkei pääpalkinnot mukaan tarttuneetkaan -tänä vuonna. Ensi talvena uudestaan. Varmasti olemme tulossa isommallakin joukolla taas sinne Savoon!
ps. Kyllä Herra Keskinen miljoonapilkkeineen ja kyläkauppoineen kalpenee tälle pikkukylän massatapahtumalle!
ps. Kyllä Herra Keskinen miljoonapilkkeineen ja kyläkauppoineen kalpenee tälle pikkukylän massatapahtumalle!
Vastaukset 3
Vanhimmat
Naurettavaa ja ala-arvoista touhua joltakin pilkkitapahtuman järjestäjältä kun pitää itseään kehua. Kehumisen aihetta ei ole kun katsoo osallistujen lukumäärää verrattuna miljoonapilkkiin.
Tuskin olet muussa pilkkikisoissa käynyt kuin kylätoimikunnan pilkkikisoissa ja nyt Sampo pilkissä mitkä ei juurikaan erotu toisistaan.
Olin kilpailussa mukana. Seuraavaa pilkkikisaa silmälläpitäen toivoisin kilpailun infossa olevan henkilön joka tietää säännöt. Nyt naisihminen ilmoitti vain että kysykää kilpailun johtajalta. Info on se paikka missä tiedetään ja jos ei niin otetaan selvää. Miljoonapilkistä sen verran,mikään muu taho ei pysty järjestämämään vastaavaa kilpailua kuin mitä Vesa Keskinen on järjestänyt.
Järjestäjä kehuu itseään !! Totuus kilpailusta oli,että valvonta petti. Kilpailualueelle tuli kaksi ulkopuolista henkilöä pohjois päästä.Toisella oli vielä reppu selässä.Ilmoitettuamme järjestysmiehille,ei asia heitä kiinnostanut. Järkkärit seisoskeli vain auratulla tiellä.Ulkopuoliset pysähtyivät jonkin kilpailijan luokse,ei kukaan käynyt heitä, eikä reppuja tarkastamassa,koko aikana.Oliko tuttuja? Ei kannata järjestelyjä kauheasti kehua.