Kalat!

Te kalat ootte säälittäviä ruikuttajia! En jaksa kattella ku murehditte turhia asioita. Ja sit luulette olevanne niin lämpösiä ja kilttejä, vaikka todellisuudessa ootte kylmiä paskiaisia. Sympatiapisteet te tuutte aina keräämään, koska ootte niin hyviä näyttelemään. Susi lampaan vaatteissa!
81881
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Sinähän tässä ruikutat. Ihme säätäjä.

Äänestä

joka oli muuten kauris...
Pöh!
Jos olisit hän.. sanoisin että niinpä! Olenkin paskiainen sinulle ja ihan syystä. En kadu päivääkään, että sain antaa sinulle takaisin siitä kaikesta paskasta ja itsekkyydestäsi miten minua kohtelit!
Ihan oikein sulle!
Enkä tule tiellesi, en ikinä...
Kasva aikuiseksi ja huomaa että maailmassa on muitakin kuin sinun ihana napasi!

Äänestä
  • .. taidettu tosi pahasti loukata tän kauriin asemasta. Katkeruus kuitenkaan ei auta mitään, päinvastoin.. Koitahan piristyä..

    Äänestä

  • kaurisn. kirjoitti:

    .. taidettu tosi pahasti loukata tän kauriin asemasta. Katkeruus kuitenkaan ei auta mitään, päinvastoin.. Koitahan piristyä..

    Ei mulla Kauriita vastaan noin yleisesti ole mitään :)
    PAras ystäväni on myös kauris.
    Mutta, tämä egoistinen miespuolinen henkilö kyllä loukkasi, todenteolla. Niin ajattelematonta ihmistä saa hakea maan pinnalta!
    Olen katkera, mutta uudessa suhteessa, jossa olen oikeasti onnellinen! :)

    Äänestä

hauskaa luettavaa koska olen kala. mutta olen niin kiltti etten voi vastata samalla mitalla ja miksipä pitäisikään...lämpöisiä ajatuksia ja sympatiaa Sinulle-ihan oikeesti ;)

Äänestä

Harvinaisen hyvin sanottu...harva tämän ymmärtää..koska Kala naiset näytterlevät ja luulevat olevansa Rakkauden enkeleitä/lähettiläitä..ja tämän kuvan antavat ulkopuolisille. Todellusuudessa he eivät näe omia vikojaan, vaan tuovat aina esiin toisten huonoja puolia peittääkseen oman raadollisuutensa...Pyrkivät tekemään itsestään tärkeän, ja eivätkä suvaitse mitään muita ystävyys suhteita, toveruutta, vaan pyrkivät kaiken konstein halllitsemaan ja tekemään itsensä tärkeäksi marttyyriksi..useasti sitten, kun kanssa kumppanilla ei saa olla muita arvoja kuin hänet, niin saadaan tarpeeksi, ja lähdetään vaikka etsimään vaikkapa omien lasten ikäistä "munaa" tai suhdetta...Ikävää, kun eivät voi olla itselleen rehellisiä, ja samalla pettävät kanssakumppaniaan..muuten mielyttävät ihmiset..mutta tunne elämä vinksallaan..paljonkohan Kalojen puolisot ovat näiden rinnalla alkoholisoituneet, tai jopa ajautuneet itsemurhiin..kun nämä ovat erehtyneet "hoivaamaan" ja tietämään mikä on toiselle parasta. Samalla kuin toinen osapuoli on jo menetänyt omaa identiteettiään ja Jumalasuhdettaan tämän viekkaan "otuksen", joka pyrkii itsestään tekemään Rakkauden Jumalan toisen rinnalla...Olkaa hyvät Kala naiset itsellenne rehellisiä..niin voitte olla sen jälkeen muillekkin..Tämä oli vain oma näkemykseni, kolmen kalan kanssa seurusteleen..ja aina samaan loukkun jääneen,joten muita Kaloja en tunne/ enkä haluaisikkaan..Nim. Vaaka & laskusolmu Kaloissa.

Äänestä
  • näitä horoskooppihörhöjä, jotka laittavat merkkien syyksi omat ihmissuhdevaikeutensa..

    iisiä tietty..

    Äänestä

Tunnen useita miespuolisia kaloja ja heillä kaikilla on jos jonkinmoisia itsetunto-ongelmia.
Siitä seuraa alkoholin runsasta käyttöä, seksuaalisestikin ovat sanomansa mukaan perverssejä, eivät huolehdi perheistään ym ym.
En voisi kuvitellakaan itselleni kalamiestä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


älkää tulko tielleni kirjoitti:

Te kalat ootte säälittäviä ruikuttajia! En jaksa kattella ku murehditte turhia asioita. Ja sit luulette olevanne niin lämpösiä ja kilttejä, vaikka todellisuudessa ootte kylmiä paskiaisia. Sympatiapisteet te tuutte aina keräämään, koska ootte niin hyviä näyttelemään. Susi lampaan vaatteissa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu