sakkoja,sakkoja isoja sakkoja...

nii paljo ootte saanu sakkoja ku ootte jääny viritetyllä mopolla kiinni??
81158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

tietenki verot.. eli paljo yhteensä??

Äänestä
  • 8500€ ja kortti kuivuun 2vuodeks että ei kannata ajaa mopolla yli 100km...30km rajotuksella

    Äänestä

  • jeejee kirjoitti:

    8500€ ja kortti kuivuun 2vuodeks että ei kannata ajaa mopolla yli 100km...30km rajotuksella

    Vituttiko?:D

    Äänestä

ole ku joku 40€

Äänestä
  • ei täältä näköjään saa kunnon vastausta!

    Äänestä

jos ajaa viritetyllä mopolla niin ei saa sakkoja ku sitten pääsee karkuun pälli. mutta jotkut viisaat kun ei pääse. mun on muna keskellä ottaa ku ajetaa.

Äänestä
  • Riippuupi paljo poliisista ja millä tuulella ne on. jos moposi menee yli 65km/h tulee kevari vero 250e ja kaikkee muuta kivaa kuten päivä sakkoja nekin ja ne määräytyvät rikkeen mukaan :P

    Äänestä

  • Jukka kirjoitti:

    Riippuupi paljo poliisista ja millä tuulella ne on. jos moposi menee yli 65km/h tulee kevari vero 250e ja kaikkee muuta kivaa kuten päivä sakkoja nekin ja ne määräytyvät rikkeen mukaan :P

    Tuttava paineli pösöllään tutkaan 69 km/h ja sai ainoastaan sakkoja ylinopeudesta kaupunkialueella 120 €. Laki ei siis ole kaikille sama. No kaverin vanhemmat ovat ns. paremman luokan kansalaisia eli äiti lääkäri ja isä diplomi-insinööri. Eli köyhällä ei ole varaa jäädä kiinni.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


petteripunakuono kirjoitti:

nii paljo ootte saanu sakkoja ku ootte jääny viritetyllä mopolla kiinni??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu