Miten saan ikkunat tuolta alhaalta erikseen?

Käytössä xp ja kun ikkunoita (netissä kun olen) tulee enemmän kuin 3 niin ne hyppäävät samaan ikkunaan ja siitä pitää valita sitten listasta minkä haluaa avata, vähän huonosti selitetty mutta toiv joku ymmärsi

haluaisin ne siis kaikki erikseen tuonne alas
4209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

että Firefoxissa ei tarvitse avata kuin yksi selain, ja siihen saa niitä välilehtiä, joihin voi avata netistä sivuja. Ne on kätevästi kaikki näkyvillä ruudun yläreunassa, siitä vaan valitsee Ctrl 1, 2, 3 jne. Uuden välilehden saa auki Ctrl T.
Kaikki voi tietysti tehdä hiirelläkin, mutta kun on noin kätevä selain, kantsii opetella nopeuttavat näppäinkomennot.

Äänestä

uusiksi vaihtoehtoja löytyy.
1. Avaa ikkunoita haluamasi määrä ja paina oikeassa yläkulmassa olevaa pienennä painiketta,
niin ne näkyvät tilarivillä alhaalla.
2. Napsauta hiiren oikealla tilarivin tyhjää kohtaa ja valitse seuraavista vaihtoehdoista
Limittäin, Allekkain, Vierekkäin. Peruminen tapahtuu myöskin sieltä valikosta.
3. Jos haluat käyttää näppäimistöä siirtyäksesi nopeasti ikkunasta toiseen kunnes löydät haluamasi,
paina ja pidä alhaalla Alt-näppäintä ja paina tabulaattoria toistuvasti kunnes näet ponnahdusikkunasta ohjelman ja tiedoston, jonka haluat avata. Vapauta Alt-näppäin.

Äänestä
  • mikä on tilarivi?

    en löytänyt mistään noita valikkoja, limittäin, vierekkäin jne

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyyhmä kirjoitti:

Käytössä xp ja kun ikkunoita (netissä kun olen) tulee enemmän kuin 3 niin ne hyppäävät samaan ikkunaan ja siitä pitää valita sitten listasta minkä haluaa avata, vähän huonosti selitetty mutta toiv joku ymmärsi

haluaisin ne siis kaikki erikseen tuonne alas

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu